Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kitsune. Pradawna magia

Agnieszka Ziętarska

Kitsune. Pradawna magia

6.9

(80 ocen) wspólnie z

29,24

 

Dwie dziewczyny pozornie dzieli niemal wszystko.
Przyszła uzdrowicielka. Kapłanka z lisicą w duszy.
Zakazy, czas, odległość... czy przyjaźń będzie ponad tym?

Lata harmonii między magicznymi istotami oraz ludźmi przepadły. Subtelność magii ukazała swoją brutalną stronę, przez co światu grozi utrata równowagi między życiem śmiertelnych a pradawną magią. 
Wychowana pośród legend Hana pielęgnowała w sobie żyłkę poszukiwaczki przygód. Jako przyszła Uzdrowicielka jest świadoma wszystkich praw i obowiązków, które niosła ze sobą profesja jej matki. Dziewczyna mimo to w tajemnicy zaprzyjaźnia się z Mei, kapłanką świątyni Inari. Obie wierzą w niezachwianą siłę przyjaźni. 
Los, jak to już bywa, testuje wszelkie więzi, gdy rzuca w twarz wyzwania. Nadchodzą mroczne zmiany, gdy chwała i szacunek dla legend odchodzą w zapomnienie. Świat podąża w stronę chaosu. Hana i Mei rozpoczynają walkę nie tylko z zagrożeniem ze strony pradawnych demonów, ale i z własnymi słabościami. 

To opowieść o magii tętniącej we wnętrzu ziemi, tajemnicach przeszłości oraz pragnieniu zemsty tak silnym, że niszczy w nas to, co dobre. To również historia o ludziach, którzy potrafią być bardziej okrutni niż mityczne demony. Agnieszka Ziętarska zabiera czytelnika w podróż po unikalnym świecie pełnym niezwykłych istot oraz walki o przyjaźń.

 

Agnieszka Ziętarska tchnęła życie w postacie z japońskiego bestiariusza, tworząc przejmującą historię o przyjaźni i przeznaczeniu, w której tragedia przeplata się z nadzieją, a cienka granica między sprawiedliwością a zemstą przestaje mieć znaczenie, gdy świat walczy o swoją magię!
Małgorzata Stefanik, autorka „Gildii Zabójców”

Jeśli szukacie powieści, która Was oczaruje i zaczaruje – a także napełni Wasze serca prawdziwą magią, to musicie koniecznie sięgnąć po „Kitsune”! Dawno nie czytałam tak oryginalnej polskiej powieści!
Dominika Smoleń, @nasz.ksiazkowir 

Szukasz młodzieżowej historii o przyjaźni, mocy i odkrywaniu siebie? Sięgnij po „Kitsune. Pradawna magia”. Agnieszka Ziętarska zabierze Cię w świat pełen japońskich demonów i zapewni przygodę, która poruszy serce!
Agata Szopa, @artemiabook

Agnieszka Ziętarska zaprasza na opowieść o przyjaźni mimo przeciwności losu. „Kitsune” to magiczna historia, pełna japońskiej mitologii i świetnie oddająca wschodni klimat.
Maciej Klebański, @ksiazkowy_pirat

Papierowy Księżyc
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-66737-43-3

Liczba stron: 356

Cena detaliczna: 43,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...