Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kłamca 5. Zbiorowa tricksteria

Jakub Ćwiek

Kłamca 5. Zbiorowa tricksteria

31,69

 

Miała być apokalipsa. I co?

Wygląda na to, że ktoś zbyt poważnie potraktował dylemat wagonika, gdy przekierowywał rzeczywistość na nowe tory. Ale czy na lepsze?

Archanioł Michał wraca z wojny do nieba i domaga się wyjaśnień, więc ktoś ich musi udzielić. Natychmiast. Najlepiej Loki, którego Gabriel trzyma pod kluczem. Ewentualnie Zadra, były Stróż, a ostatnio bliski współpracownik Kłamcy.

A pytań jest sporo. Czym jest brudnopis Boga? Jakie mogą być przykre konsekwencje rozjechania niewłaściwego kotka? Skąd się wzięli nowi skrzydlaci nieistniejący w niebiańskich rejestrach? Jak to się stało, że polska oszukana gwiazdka wychodzi za koreańskiego multimilionera? Czy spadek po nigeryjskim księciu naprawdę jest do wzięcia? Dlaczego Jezus kupuje broń w Walmarcie? Po co Bachus z Erosem rozkopują groby? Gdzie, do cholery, jest Butch? I co się stanie, gdy Michał dowie się już wszystkiego?

Trzy nowe opowieści o przygodach Lokiego i spółki zabiorą Was w pełną szpiegowskich intryg i filmowej akcji podróż do ostatniego przystanku sagi o Kłamcy.

Na takie zakończenie czekaliście.

***

Kuba Ćwiek wraca do uniwersum Kłamcy, któremu jest co nieco winien... To w końcu jemu zawdzięcza sławę. I wiecie co? Po ,,Zbiorowej tricksterii” nie będzie mu już nic dłużny, bo dostarcza potężny BANG, którego nie powstydziłby się sam Thor. To godne zamknięcie historii Kłamcy. Autor świetnie spaja i łączy postacie z wszystkich kultur, nieustannie puszcza oko do fanów kina i daje finał, na który fani serii czekali.

Marcin Kończewski, Koń Movie

Jakub Ćwiek odsłania niebiańskie tajemnice w powieści, gdzie zagłada staje się początkiem. Mistyka, intrygi i akcja, która cię pochłonie.

Robert Jasiak, wspierajkulture

Pasjonująca opowieść. Atomowe zwieńczenie serii „Kłamca”, którą Jakub Ćwiek skradł serca czytelników. „Zbiorowa Tricksteria” jest momentami duszna i mętna, a jednocześnie nie brakuje jej demonicznego humoru. Zasysa czytelnika, tak jak żądza władzy i potęgi może zassać nawet boskie istoty, wprost w najciemniejsze odmęty.

Grzegorz Garbacik, 300Kultura

BIOGRAM

Jakub Ćwiek

Człowiek, który nie potrafi usiedzieć w miejscu. Pisarz, komik stand-upowy, publicysta podróżnik. Autor ponad dwudziestu książek, a także licznych opowiadań, słuchowisk, artykułów, sztuk teatralnych i scenariuszy. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, do którego właśnie powraca, ale rozwija też konsekwentnie światy, w których prym wiodą Chłopcy – dorośli pomagierzy Piotrusia Pana – czy polscy superbohaterowie Zawisza Czarny i Dreszcz. Autor Pań Czarownych, które skradły serce czytelników. Teraz powraca, aby szokować!

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8330-425-0

Liczba stron: 352

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...