Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kłamczucha

32,00

 

Jeden z najchętniej czytanych tomów z serii Jeżycjada, z niezapomnianą Anielą Kowalik!

Ona – ósmoklasistka z Łeby, córka rybaka dalekomorskiego, dziewczyna pełna życiowej dynamiki o dużym temperamencie wybuchowym, z tak zwanym charakterem, ubarwiająca rzeczywistość drobnym kłamstwem. On – licealista z Poznania, sensacyjna zawartość białego Mirafiori, koncentrat męskiego czaru spędzający wakacje w Łebie.

Palec losu popycha ich w swoją stronę... Ona – w imię wielkiej miłości rzuca wszystko i wyjeżdża do Poznania, aby być bliżej niego... Czy będzie to dobry wybór? Jak daleko od miłości do nienawiści? Czy kłamstwo okaże się jednym ze sposobów na życie? Na te oraz inne ważne pytania, jakie stawia przed nami młodość, odpowiada M. Musierowicz w powieści Kłamczucha.

Ich dwoje i ten trzeci, bo bez niego wątek miłosny nie miałby oczywiście sensu, i jak to w walce o rękę kobiety bywa, pojedynek... na ilość zjedzonych pączków.

Kłamczucha to opowieść o tym, co w życiu najważniejsze: o miłości, radości, szczęściu, o poświęceniu w dążeniu do zamierzonego celu, to opowieść o przyjaźni i cieple rodzinnym, bezpieczeństwie, o tym wszystkim, co jest najcenniejsze na świecie, a my w dzisiejszym zabieganym świecie tak bardzo o tym zapominamy. Kłamczucha to powieść która może łączyć pokolenia. To lustro, w którym warto się przejrzeć, drogi czytelniku, aby odkryć siebie.

Akapit Press
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-654-0158-8

Liczba stron: 272

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...