Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klasyka dla dzieci Tom 5 Opowieść zimowa

Szekspir William

Klasyka dla dzieci Tom 5 Opowieść zimowa

7.0

(1 ocena) wspólnie z

16,97

 

Opowieść zimowa to jedna z najpopularniejszych komedii Williama Szekspira. Sztuka została po raz pierwszy opublikowana w 1623 roku, i od tego czasu z wielkim powodzeniem wystawiana była na całym świecie. Jej akcja toczy się na Sycylii, wokół głównej postaci Króla Leontesa, którego dręczą obawy o lojalność żony. Zazdrość prowadzi go do planowania zabójstwa najlepszego przyjaciela, uwięzienia ukochanej i wyparcia się nowo narodzonego dziecka. Akcja sztuki toczy się przez szesnaście długich lat, podczas których Leontes zaczyna rozumieć swe błędy i w końcu odzyskuje żonę i córkę.
Krótka narracyjna wersja sztuki została dostosowana do potrzeb młodego czytelnika. Może być czytana samodzielnie przez dzieci lub na głos przez rodziców, którzy chcą zapoznać swoje pociechy z dziełami Szekspira. Prosta narracja i komiksowe ilustracje zainteresują dziecko i rozwiną jego umiejętności czytania. Wersja polecana jest dla nauczycieli jako pomoc w nauce.

Tandem
Oprawa twarda

Liczba stron: 64

Cena detaliczna: 24,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...