Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klasyka mistrzów Wybór poezji Adam Mickiewicz

Adam Mickiewicz

Klasyka mistrzów Wybór poezji Adam Mickiewicz

12,68

 

Prezentowana książka z serii Klasyka mistrzów to wybór poezji Adama Mickiewicza, w której zgromadzono ponadczasowe utwory poety, które na stałe wpisały się do kanonu literatury polskiej. To wiersze, które często zachwycają, wzruszają, ale też przede wszystkim zmuszają do rozważań i refleksji. Tomik podzielono na części odwzorowujące okresy życia i twórczości Adama Mickiewicza m.in. etap wileńsko-kowieński, etap rosyjski, etap podróży i emigracji. Znajdują się tutaj ballady i romanse, sonety odeskie, bajki oraz liryki lozańskie. W niniejszej książce zawarto utwory i teksty Adama Mickiewicza obowiązujące w aktualnym kanonie lektur, m.in. Do M***, Romantyczność, Stepy akermańskie, Reduta Ordona, Widzenie, Pani Twardowska, Niepewność. Całość wieńczy posłowie A. Nożyńskiej-Demianiuk, a w nim biografia Adama Mickiewicza, kalendarium jego życia i twórczości oraz analiza i interpretacja najważniejszych utworów wieszcza. Adam Mickiewicz (1798-1855) to polski poeta, wieszcz epoki romantyzmu oraz działacz polityczny. Urodzony w Zaosiu koło Nowogródka. Pochodził z drobnoszlacheckiej rodziny. Uważany jest za jednego, zaraz obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego z największych poetów doby polskiego romantyzmu. Wspaniały twórca dramatu romantycznego. Autor licznych ballad, dramatu Dziady, powieści poetyckich i najważniejszej epopei narodowej Pan Tadeusz. Zmarł 26 listopada 1855 roku.

Ibis
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-667-2900-1

Liczba stron: 296

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...