Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klątwa mozaiki

Giulio Leoni

Klątwa mozaiki

22,40

 

W jednym z florenckich klasztorów znaleziono zwłoki wybitnego mozaicysty. Wkrótce ginie kolejny człowiek, którego śmierć w tajemniczy sposób łączy się z symbolem pentagramu widniejącym na niedokończonej mozaice. Morderca i okoliczności zbrodni wzbudzają w mieście grozę. Tropem zagadkowych wydarzeń podąża Dante Alighieri. Kolejne etapy śledztwa ujawniają fakty, które poważnie obciążają wybitnych notabli Florencji wieku XIV. Wartka akcja, zaskakujące zwroty, niezwykła aura tajemniczości i wszechpanującej magii. Klątwa mozaiki to wyśmienity kryminał z prawdziwą historią w tle, zbrodnia, której tajemnica przeplata się z biografią autora Boskiej komedii. Giulio Leoni jest rodowitym rzymianinem: urodził się w Wiecznym Mieście, tam studiował, tam żyje i pracuje jako nauczyciel w liceum. Tam też ukończył studia z zakresu nauk humanistycznych. Po studiach zajmował się doradztwem w sprawach związanych z organizacją przedsiębiorstw. Jest autorem tekstów krytycznoliterackich – w pracy krytyka skupił się na ruchach awangardowych, a w szczególności na futuryzmie. W 2000 roku za swój pierwszy kryminał zatytułowany Dante Alighieri e i delitti della Medusa otrzymał prestiżową włoską nagrodę im. Alberta Tedeschiego. Po tym sukcesie niemalże każdego roku pojawia się nowy kryminał Leoniego: La donna sulla Luna (2001), E trentuno con la morte (2002), Klątwa mozaiki (2004), I delitti della luce (2005), Il trionfo della volontà (2005). Książki są odzwierciedleniem zainteresowań autora: od literatury i historii po ezoterykę i alchemię.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2006-03-23

ISBN: 83-240-0673-7

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: I Delitti del Mosaico

Liczba stron: 340

Znak

Format: 135x205 mm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Tłumaczenie: Anita Słomak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...