Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klient

John Grisham

Klient

33,43

 

DOSKONAŁY THRILLER PRAWNICZY, KTÓRY Z MIEJSCA STAŁ SIĘ KLASYKĄ GATUNKU. JEDNA Z NAJLEPSZYCH POWIEŚCI ULUBIONEGO PISARZA AMERYKI. PROKURATOR, KTÓRY NIKOMU NIE UFA. ADWOKAT NIENALEŻĄCY DO ŻADNEGO Z UKŁADÓW. JEDENASTOLETNI CHŁOPIEC, KTÓRY WIE ZBYT DUŻO.
Marc Sway znalazł się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Był świadkiem samobójstwa nowoorleańskiego prawnika, który przed śmiercią wyjawił mu, gdzie ukryto zwłoki zamordowanego senatora Boyda Boyette’a. Obarczony tym strasznym sekretem chłopiec, którego wychowała ulica, zdaje sobie sprawę, że on, jego matka i młodszy brat są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z jednej strony Marca ściga mafia, z drugiej – ambitny prokurator wszelkimi dostępnymi środkami próbuje go zmusić do złożenia zeznań. Jedyną nadzieją chłopca jest Reggie Love, niekonwencjonalna prawniczka gotowa zrobić wszystko – łącznie ze złamaniem prawa – żeby chronić swojego nieletniego klienta. Kapitalna ekranizacja „Klienta”, z Susan Sarandon i Tommym Lee Jonesem, nie tylko stała się kasowym hitem, ale weszła wręcz do klasyki kina. Absorbująca i szalenie oryginalna – najlepsza do tej pory książka Grishama. „The Wall Street Journal”
Możliwe, że uchowało się jeszcze parę osób, które nie czytały „Firmy”. Ale od lektury doskonałego „Klienta” już nikomu nie uda się uciec. „The Boston Globe”
Grisham u szczytu swoich możliwości. „The Atlanta Journal”

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-677-5967-0

Tytuł oryginalny: The Client

Liczba stron: 576

Format: 13.0x19.0cm

Cena detaliczna: 47,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...