Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klik wydanie zbiorcze

Manara Milo

Klik wydanie zbiorcze

7.0

(27 ocen) wspólnie z

84,99

 

Na początku było wspaniałe odkrycie, niezawodny lek przeciw impotencji, niewielkich rozmiarów urządzenie działające na mózg. Odkrycie, które podnieca zmysły. I rozpala pragnienia. Zmiana właściciela, zmiana przeznaczenia: gra. Graczem: zręczny i pozbawiony skrupułów podglądacz. Zabawką: piękna Claudia, wprawdzie z bogatym mężem, lecz nieuleczalnie oziębła. Oziębła? Claudia czołga się, błaga, rozbiera na oczach wszystkich. Skandal! Czyżby nabrała do tego ochoty?

Zrobiona z humorem opowieść Manary to jedna z najbardziej znanych i popularnych na zachodzie serii erotycznych narysowana ręką prawdziwego mistrza.

Wydanie zbiorcze zawiera wszystkie cztery części serii w oryginalnej czyli "pierwotnej", czarno-białej wersji.

Milo Manara (wł. Emilio Manara), urodził się w 1945 roku we włoskiej miejscowości Bolzano. Debiutował w wieku 14 lat paskami komiksowymi publikowanymi we włoskich gazetach. Pod koniec lat 60. stworzył swoją pierwszą serię komiksów erotycznych dzięki którym zyskał sławę mistrza tego gatunku.
W roku 1978 wydana zostaje pierwsza część przygód Giuseppe Bergmana - jednego z najsłynniejszych bohaterów komiksów Manary inspirowanych twórczością innego znanego włoskiego rysownika Hugo Pratta. W latach 80. obaj twórcy połączyli swe siły podczas realizacji komiksów El Gaucho i Indiańskie lato.
W roku 1983 Manara opublikował pierwszą cześć serii Klik, która szybko weszła do kanonu komiksu erotycznego, a wszystkie cztery tomy przygód pięknej Klaudii do dziś cieszą się wielką popularnością. Od roku 1987 Manara współpracował z reżyserem Federico Fellinim, początkowo projektując plakaty do jego filmów, a później - tworząc komiksy Podróż do Tulum i Podróż G. Mastorny na podstawie niezrealizowanych scenariuszy filmowych wielkiego reżysera. W 1992 Manara wykonał ilustracje do komiksu El Fuego y las Entranas, do którego scenariusz napisał inny znany filmowiec Pedro Almodovar.
Kolejnym solowym dziełem Manary była Gulliveriana - parodia powieści Jonathana Swifta, której animowaną ekranizacją zainteresował się reżyser Roman Polański. Sława kultowego grafika sprawiła, iż do Manary zwróciły się agencje reklamowe. W latach 1999-2001 zaprojektował on serię reklam Chanel No. 5 z modelką Estelle Warren w roli Czerwonego Kapturka, wyreżyserowanych przez Luca Bessona.

Taurus Media
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-643-6069-5

Liczba stron: 240

Format: 215x295mm

Cena detaliczna: 84,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...