Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kliniczna skuteczność NLP i NLPt. Analiza badań

Bourke Frank S., Gray Richard M., Wake Lisa

Kliniczna skuteczność NLP i NLPt. Analiza badań

6.0

(3 oceny) wspólnie z

34,10

 

Kliniczna skuteczność NLP i NLPt – podręcznik dla badaczy i praktyków
Pomimo szerokiego zastosowania neurolingwistyczne programowanie (NLP) wciąż stanowi temat gorących debat, nierzadko podlegając krytyce płynącej ze strony środowisk akademickich. Międzynarodowa grupa naukowców, badaczy i psychoterapeutów postanowiła przeanalizować aktualne dowody na temat klinicznej skuteczności metod NLP, a efektem ich pracy jest niniejsza książka.
Lisa Wake wraz ze swoimi współpracownikami przedstawia krytyczną ocenę opartych na dowodach badań w omawianej dziedzinie, wskazując korzyści tego podejścia i stwierdzając istnienie potrzeby przeprowadzania większej liczby dobrze kontrolowanych, randomizowanych badań klinicznych. Autorzy sprawdzają również sposób wykorzystania NLP w leczeniu zróżnicowanych zaburzeń, w tym zespołu stresu pourazowego, fobii, uzależnień, zaburzeń lękowych, umiarkowanej czy łagodnej depresji.
Bogato opatrzona przykładami klinicznymi oraz opisami przypadków Kliniczna skuteczność NLP i NLPt stanowi niezbędny podręcznik dla praktyków i badaczy zainteresowanych NLP oraz dla osób odbywających podyplomowe szkolenia w tej dziedzinie.

Zysk i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-09-24

ISBN: 978-83-778-5744-1

Tytuł oryginalny: The Clinical Effectiveness of Neurolinguistic Programming: A Critical Appraisal

Liczba stron: 378

Format: 16.4x23.4

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...