Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klub racjonalistek

Sergiusz Pinkwart

Klub racjonalistek

5.0

(35 ocen) wspólnie z

32,76

 

38-letnia Ewa Jaworska, redaktor działu psychologii w Kobiecie Modnej, jest w ósmym miesiącu ciąży z młodszym od niej o 10 lat drugim mężem, dziennikarzem motoryzacyjnym Marcinem Zarembą, marzącym o szybkim zarobieniu dużych pieniędzy. Fortuna leży w zasięgu ręki – jak twierdzi pewien szemrany biznesmen, który namawia mężczyznę na współudział w mocno niepewnym interesie. W tym samym czasie adoptowany syn Ewy, piętnastoletni Kuba, przechodzi okres buntu i... zakochuje się w tancerce z Teatru Muzycznego ROMA, Natalii. Zmęczona ciążą, oczekująca porodu Ewa ma poważne wątpliwości co do dalszego życia. Czy jej obecne małżeństwo ma w ogóle sens? Może rozstanie z ojcem Kuby było błędem? Szukając wsparcia, kobieta wybiera się do znanej wróżki Karmy, czyli po prostu Kaliny – ładnej nowoczesnej dziewczyny cieszącej się reputacją osoby, która nigdy się nie myli. Zamiast uzyskać odpowiedź na swoje rozterki, Ewa dowiaduje się, że jej syn Kuba właśnie zginął. Na szczęście ta wywróżona z kart informacja okazuje się nieprawdziwa. Dzięki refleksowi Natalii chłopak wymyka się śmierci. Wkrótce jednak wokół nastolatka zaczynają rozgrywać się niepokojące, groźne wydarzenia. Ewa i jej przyjaciele z pracy, tytułowy „klub racjonalistek”, próbują znaleźć jakieś logiczne wyjaśnienie tej serii tajemniczych wypadków i niesamowitych zbiegów okoliczności. Czy ma ona jakiś związek z jej nowym mężem i jego byłą dziewczyną?

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-765-9723-2

Liczba stron: 384

Albatros

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 32,76 zł

Rok wydania: 2013

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...