Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klucz do Ewangelii św. Łukasza

Grzegorz Ryś

Klucz do Ewangelii św. Łukasza

42,17

 

Kardynał Grzegorz Ryś wprowadza nas w fascynujący świat Ewangelii łącząc wiedzę egzegetów z własnymi spostrzeżeniami, które pomagają lepiej zrozumieć nauczanie i życie Jezusa. „Klucz do Ewangelii św. Łukasza” rozpoczyna nową serię komentarzy do czterech Ewangelii, które mają ułatwić czytelnikowi lepsze zrozumienie Dobrej Nowiny. Cały tekst został podzielony na 125 fragmentów, odpowiadających  mniej więcej czytaniom mszalnym. Każdy z nich autor opatrzył szczegółowym komentarzem biblijnym, teologicznymi oraz historycznym. Z książki dowiemy się kim był autor Ewangelii, skąd pochodził, kiedy powstała i do kogo była adresowana.
Czym wyróżnia się Ewangelia św. Łukasza spośród pozostałych? Egzegeci nie mają wątpliwości, że obraz Boga miłosiernego i Jego wzajemnych relacji z człowiekiem są w niej przesłaniem kluczowym. Nazywana jest też Maryjną ponieważ zawiera najwięcej fragmentów o Maryi. 
Kardynał Grzegorz Ryś zwraca uwagę na powtarzający się od wieków schemat. Św. Paweł poszedł do Rzymu ponieważ wiedział, że musi przejść tę samą drogę, którą przeszedł Jezus do Jerozolimy i jest to droga, którą muszą pokonać wszyscy wierzący i Kościół w każdym pokoleniu. Zachęca też do czytania fragmentów Biblii w kontekście całości, co pomoże nam ustrzec się przed błędną interpretacją tekstu.

Wydawnictwo M
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788380439184

Liczba stron: 640

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...