Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kobiety niezapomniane

zbiorowa Praca

Kobiety niezapomniane

8.0

(1 ocena) wspólnie z

52,49

 

Wielkie, wspaniałe kobiety, czasami zapomniane… przecierały szlaki, torowały drogi do sukcesów dla wielu innych kobiet., łamały przyjęte w społeczeństwie konwenanse i zasady postepowania, przekraczały narzucony im przez mężczyzn status społeczny, ekonomiczny i polityczny. Nie sposób w jednej publikacji pokazać sylwetek wszystkich wybitnych Polek na przestrzeni tysiąca lat historii naszego narodu. Dlatego też całkowicie wolnego wyboru prezentowanych w książce postaci dokonało 41 wybitnych polskich dziennikarek prasy, radia i telewizji. Spod ich pióra wyszły teksty niekonwencjonalne, pozbawione charakteru encyklopedycznego, teksty, z którymi warto i trzeba koniecznie się zapoznać. Poczesne miejsce wśród nich zajmuje Maria Skłodowska-Curie, pierwsza kobieta, która dwukrotnie otrzymała Nagrodę Nobla. Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz jej wyspecjalizowana agenda UNESCO ustanowiły rok 2011 Światowym Rokiem Chemii, a jego patronka będzie właśnie Maria Skłodowska-Curie (w tym roku przypada 100-lecie jej drugiej Nagrody Nobla). Innym ważnym powodem tej publikacji jest przypadające w 2010 roku stulecie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Kobiety jednak ciągle są dyskryminowane społecznie i zawodowo, podlegają ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Publikacja ta jest bardzo ważnym wkładem w szerokie upowszechnienie przeszłych i współczesnych osiągnięć wybitnych Polek. Pokazuje bowiem, że historia naszego kraju to także – często niedoceniany – wielki wkład kobiet. Odkryje ona przed kręgiem Czytelniczek i Czytelników nieznane tajniki fascynujących biografii, których nie poznają Państwo w żadnych innych publikacjach.

Muza
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2010-10-12

ISBN: 978-83-749-5813-4

Liczba stron: 336

Format: 26.8x24.3

Cena detaliczna: 69,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...