Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kochając osobę z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi Poradnik dla bliskich

Fast Julie A., John Preston

Kochając osobę z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi Poradnik dla bliskich

6.0

(10 ocen) wspólnie z

33,07

 

Pomóż swojemu partnerowi i zbudujcie udany związek

Budowanie związku z partnerem z chorobą afektywną dwubiegunową (ChAD) wiąże się z codziennymi wyzwaniami – często jedna osoba zmuszona jest do przyjęcia roli opiekuna i ciągłego zmagania się z nagłymi wahaniami nastroju oraz impulsywnymi zachowaniami partnera. Niniejsza książka pokazuje, jak poradzić sobie z tymi problemami - przedstawia szczegółowe informacje, praktyczne porady i konkretne narzędzia, które pomagają w stworzeniu satysfakcjonującego związku, czerpaniu z niego radości oraz umożliwiają zdrowemu partnerowi realizację własnych celów i marzeń.

Autorzy pokazują, jak wspólnie z ukochaną osobą przyjąć holistyczne podejście do jej leczenia – łącząc farmakoterapię ze zmianą stylu życia, odpowiednią dietą i ilością snu. Wyjaśniają objawy ChAD, a także przedstawiają strategie zapobiegania sytuacjom kryzysowym oraz właściwego reagowania, jeśli takie się pojawią. Omawiają również najczęściej stosowane leki wraz z ich możliwymi skutkami ubocznymi. Wszystkim zagadnieniom towarzyszą przykłady oraz ćwiczenia do wykonania samodzielnie lub we dwoje.

Kochając osobę z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi to doskonałe wsparcie dla bliskich, a także wartościowa lektura dla terapeutów par zmagających się z tą chorobą.

Ta książka umożliwia najbliższym osób z zaburzeniami dwubiegunowymi lepsze zrozumienie ich problemów. Autorzy przedstawiają konkretne działania, które pomogą partnerowi z ChAD zachować zdrowie i pokonać największe trudności.
– Ruth White, specjalistka w dziedzinie zdrowia publicznego i opieki społecznej, profesor Uniwersytetu Seattle, autorka książki Bipolar 101

Materiały edukacyjne dla osób z chorobą afektywną dwubiegunową są bardzo nieliczne, a publikacji adresowanych do ich najbliższych jest jeszcze mniej. Julie A. Fast i John D. Preston stworzyli cenne źródło informacji dla rodzin i opiekunów osób cierpiących na ChAD. Autorzy przyjmują perspektywę holistyczną i udzielają porad, które pomogą czytelnikom wspierać ukochaną osobę z zaburzeniami dwubiegunowymi. Co ważniejsze, książka zachęca partnerów takich osób do dbania o siebie, pomagając im pielęgnować dobre relacje w związku.
– Sheri Van Dijk, specjalistka opieki społecznej, psychoterapeutka, autorka książek The Dialectical Behavior Therapy Skills Workbook for Bipolar Disorder, The Bipolar Workbook for Teens

Julie A. Fast jest uznaną specjalistką w dziedzinie zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, rzeczniczką chorych na ChAD i terapeutką ich rodzin oraz autorką docenianych artykułów na temat zdrowia psychicznego. Współpracuje z czasopismami „US Weekly” i „Self Magazine”, występuje w audycjach radiowych, a także pełni funkcję eksperta portalu edukacyjnego www.sharecare.com. Prowadzi blog www.juliefast.com. Jest współautorką dwóch książek z dziedziny psychoterapii. Mieszka w Portland w stanie Oregon.

John D. Preston jest psychologiem i psychoterapeutą. Emerytowany profesor Alliant International University w Sacramento, w stanie Kalifornia; ekspert do spraw zaburzeń dwubiegunowych na portalu www.sharecare.com. Jest autorem i współautorem ponad dwudziestu książek z zakresu psychoterapii, psychiatrii i neurobiologii. Regularnie wygłasza referaty podczas międzynarodowych konferencji edukacyjnych. Mieszka w Shingle Springs w Kalifornii.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2019-01-22

ISBN: 978-83-233-4548-0

Tytuł oryginalny: Loving Someone with Bipolar Disorder. Understanding and Helping Your Partner

Liczba stron: 304

Format: 15.5x23.0cm

Cena detaliczna: 46,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...