Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Koci król
7.2

(5 ocen) wspólnie z

28,47

 

Poemat „Koci król” opowiada o władzy i jej pułapkach. W mieście kotów dochodzi do wyboru króla. Będzie nim ten, który pierwszy przeskoczy wysoki mur. W szranki stają różne koty ? pręgowane, w kropki, w cętki, białe, czarne i rude. Choć korona kusi, nie każdy z nich, widząc przeszkodę trudną do pokonania, decyduje się ubiegać o tron. Gdy królem zostaje biały kocur, wykorzystuje swoją pozycję, aby manipulować kocim społeczeństwem, ale ono, oddając się prostym przyjemnościom, nie dostrzega zagrożenia. Wszystko zdaje się być idealne, przecież koty mają zapewnione jedzenie, korzystają z różnych przywilejów. Jednocześnie jednak tracą wiele dobrych cech, gnuśnieją, leniwieją i gubią gdzieś kocią czujność. Z pełnymi brzuchami i pustymi głowami żyją w zniewolonym świecie. Pojmą to dopiero wtedy, gdy dzięki kilku kotom, które zrozumieją, że otrzymując tak dużo, zgubiły tak wiele, wybuchnie rewolucja. Wywrotowcy wzniecą bunt i ruszą na barykady.Kto będzie rządził miastem? Czy król zostanie obalony? Jak będzie wyglądać świat kotów? Adresatem książki są dzieci w wieku od 6 lat, które odczytają „Kociego króla” jako zabawną historyjkę o ulubionych zwierzętach, i dorośli, którzy docenią kontekst polityczny i społeczny poematu."Koci król" jest dla wszystkich, którzy nie przepadają za snobstwem, prywatą i żądzą władzy. Koty maluję nie tylko ze względu na urodę, ale na fakt, że do dziś nie wiem, kto komu jest bardziej potrzebny, czy kot mnie, czy ja kotu. ? Józef Wilkoń„Koci król” to druga wspólna książka Ewy Karwan-Jastrzębskiej i Józefa Wilkonia.

Grupa Cogito
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-855-3415-0

Liczba stron: 60

Format: 26.5x0.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...