Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Koduj z robotami Zagadki obrazkowe

Anna Świć

Koduj z robotami Zagadki obrazkowe

17,56

 

„Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe” (5–7 lat) to bogato ilustrowana książeczka pełna ciekawych zadań wprowadzających w świat kodowania, robotyki i informatyki. Dzięki niej dziecko wraz z robotami stworzy rakietę i odwiedzi planetę kolorów, figur geometrycznych i zwierząt. Nauczy się przy tym tworzenia algorytmów, rozpoznawania uzupełniania i kontynuowania sekwencji oraz odnajdywania i naprawiania błędów w instrukcji kodowania. W książeczce znajduje się prawie 55 zagadek rozwijających myślenie matematyczno-logiczne. Sprawdź kod i odkryj, które figury geometryczne spotkał robot Koduś w drodze do rakiety. Ile nakrętek zbierze robotyczny łazik, poruszając się zgodnie z kodem? Rakieta nie może wystartować, ponieważ ma usterkę. Znajdź błąd w kodzie. Zagadki o różnym stopniu trudności zostały oznaczone symbolami żarówek. Jedna żarówka to łatwe zadanie, dwie – trudniejsza łamigłówka, trzy żarówki to wyzwanie dla mistrzów kodowania. Na awersie umieszczono odpowiedzi, by dziecko mogło samodzielnie sprawdzić umiejętność kodowania. Zagadki zostały opracowane przez Annę Świć, nauczycielkę, edukatorkę oraz autorkę jednego z najpopularniejszych blogów o kodowaniu i programowaniu dla dzieci „Kodowanie na dywanie”, któremu zaufało prawie 50 tys. rodziców i nauczycieli. Ciekawe polecenia i zabawne ilustracje angażują uwagę dziecka oraz zachęcają do nauki zgodnie z ideą STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Maths), rozbudzając zainteresowania nowymi technologiami, robotyką i programowaniem. Książeczka z zaokrąglonymi rogami została wyprodukowana w Polsce z troską o bezpieczeństwo dzieci. Dzięki poręcznemu formatowi sprawdzi się podczas zabaw w domu, podróży czy w szkole. Zagadki poleca: Rozwój kodowanie, myślenie logiczne, orientacja przestrzenna, kreatywność Autorzy Anna Świć – autorka pomocy dydaktycznych i książek z zakresu nauki kodowania dla dzieci. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Kodowanie na dywanie”. Prezeska Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Ambasadorka CodeWeek. Honorowa laureatka listy 100 osób szczególnie zasłużonych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych w Polsce. Aleksandra Bartosik – graficzka i składaczka. Polecamy również: ·Bazgraki kodują (3–6 lat) ·Rysuję i zgaduję. Kodowanie na wesoło (4–7 lat) ·Gra na kodowanie. Zakodowany zamek (4–10 lat) ·Gra na kodowanie. Zakodowana wieża (5+) ·Gra na kodowanie. Zakodowany kosmos (8+) ·Zagadki obrazkowe Angielski. Find and match 5–7 lat ·Zagadki obrazkowe Angielski 6–9 lat ·Zagadki obrazkowe. Koncentracja 6–9 lat ·Zagadki obrazkowe. Matematyka 6–9 lat ·Zagadki obrazkowe. Ortografia 6–9 lat ·Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne 6–9 lat

Edgard
Oprawa: Pudełko kartonowe

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-676-6306-9

Liczba stron: 96

Format: 8.5x17.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...