Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kolarstwo. Przepis na trening fizyczny i mentalny

Jarosław Michałowski

Kolarstwo. Przepis na trening fizyczny i mentalny

37,14

 

W ciągu ostatnich kilkunastu lat poziom świadomości sportowej wśród zawodników i trenerów kolarstwa znacząco wzrósł. Z roku na rok jesteśmy coraz szybsi, chętniej korzystamy z planów treningowych oraz wiedzy instruktorów i trenerów, zwracamy uwagę na sprzęt i pozycję na rowerze, lepiej dbamy o własne zdrowie, odżywianie i regenerację. Poza fizycznym aspektem treningu doceniamy pracę mentalną i inwestujemy w nią czas. Dostrzegamy nieodkryty dotąd potencjał, który drzemie w umyśle - rozumiemy, że to właśnie głowa jest kluczowym czynnikiem w procesie osiągania sukcesu; że ciało i umysł w sporcie stanowią całość.

Jarosław Michałowski, twórca bloga Kolarz Umysłu, dzieli się w książce ponad setką pomysłów na trening kolarski. Jeśli trenujesz na szosie, MTB, jazdę przełajową lub indywidualną na czas albo po prostu jeździsz na rowerze, by stawać się lepszym, znajdziesz tu wiele wartościowych rozwiązań i podpowiedzi dostosowanych do okresu przygotowawczego, sezonu sportowego, cechy treningowej, którą chcesz rozwijać na poziomie fizycznym, czy wybranej umiejętności mentalnej.

Dzięki tej książce zadbasz o odpowiedni trening mięśni, a także o wykształcenie takich cech i umiejętności jak odwaga, poczucie własnej wartości, koncentracja, odporność, hart ducha, kreatywność, krytyczne myślenie, szybkie podejmowanie decyzji oraz współpraca z innymi. Autor pokaże Ci, jak zadbać o różnorodność i zmienność bodźców treningowych, aby pokierować swoim rozwojem tak, jak chcesz.

Wjedź na wyższy poziom treningu kolarskiego!

Sensus
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-289-0236-7

Liczba stron: 256

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...