Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Koło Osheim Trylogia Wojna Czerwonej Królowej tom 3

Mark Lawrence

Koło Osheim Trylogia Wojna Czerwonej Królowej tom 3

6.6

(61 ocen) wspólnie z

26,85

 

Ekscytujące zakończenie bestsellerowej trylogii „Wojna Czerwonej Królowej”.

Epicka historia zbliża się ku spektakularnemu końcowi, gdy nieskory do działania książę powraca z czeluści piekła, by wziąć udział w swej największej bitwie – pomiędzy żywymi i umarłymi.
 
Wszystkie potworności piekła dzielą Snorriego ver Snagasona od uratowania rodziny, jeśli martwych w ogóle da się uratować. Dla Jalana Kendetha liczy się jedynie ucieczka z krainy śmierci z kluczem Lokiego. Artefakt, który otwiera wszystkie drzwi i zamki, może być również kluczem do fortuny Jalana w świecie żywych.
 
Jalan planuje powrót do trzech przyjemności, stanowiących sedno jego próżniaczego, rozwiązłego życia: wina, kobiet i hazardu. Jednak los ma wobec niego inne, o wiele większe plany. Koło Osheim obraca się coraz szybciej i jeśli nikt go nie zatrzyma, zniszczy świat. Gdy zbliża się całkowita zagłada i nie ma dokąd uciec, nawet największy tchórz musi znaleźć nowe rozwiązania. Jalan i Snorri stawiają czoła wielu zagrożeniom, od hord trupów Martwego Króla po niezliczone lustra Błękitnej Damy, ale koniec końców, szybko lub wolno, Koło Osheim zawsze przyciąga ich z powrotem do siebie. Ostateczny wybór sprowadza się do zwycięstwa lub śmierci.



Mark Lawrence jest naukowcem zajmującym się sztuczną inteligencją. Posiada podwójne obywatelstwo brytyjskie i amerykańskie, oraz dostęp do tajnych informacji rządów obu tych krajów. Raz miał okazję powiedziedzieć o swojej pracy: „rakiety to nie jest żadna wielka filozofia... a nie, chwila, właśnie że jest”. Jest autorem trylogii „Rozbite Imperium” (Książę Cierni, Król Cierni, i Cesarz Cierni), trylogii „Wojna Czerwonej Królowej” (Książę Głupców, Klucz Kłamcy i Koło Osheim) oraz serii „Księga przodka” (Czerwona Siostra).
Pomiędzy pracą a opieką nad swym niepełnosprawnym dzieckiem Mark spędza czas na pisaniu, graniu w gry komputerowe, doglądaniu działki, warzeniu piwa i unikaniu majsterkowania.



„Mark Lawrence jest najlepszą osobą, jaka przytrafiła się fantastyce w ostatnich latach.” — autor bestsellerów New York Timesa Peter V. Brett

„Epicka fantastyka Lawrence'a jest wspaniałą lekturą na lato, pełną humoru, zemsty i niebezpieczeństw, których duet złożony z wojownika i tchórza musi uniknąć, by ocalić swe królestwa i siebie samych.” — The Washington Post

„Porywająca akcja i błyskotliwe dialogi sprawiają, że to fantastyczna książka na lato, od której trudno będzie się oderwać.” — Library Journal (recenzja z wyróżnieniem)

„Jalan Kendeth stanowi wyśmienity dodatek do czeredy podobnych do Lokiego naciągaczy, niegodziwców i tchórzy: bohaterów i antybohaterów, których kochamy nienawidzić i nienawidzimy kochać... Rosnąca armia fanów Marka Lawrence'a będzie się rozkoszować tą nową swawolną przygodą i z niecierpliwością czekać na następną.” — The Daily Mail

„Ta opowieść jest równie bogata jak poprzednia trylogia: autor sprawia, że postapokaliptyczna ziemia z dalekiej przyszłości wydaje się równie realna jak każde miejsce, które w życiu odwiedziliście. Dla fanów serii »Rozbite Imperium« oraz czytelników, którzy lubują się w porządnej, epickiej historii z gatunku fantastyki (czytelników takiego, powiedzmy, George'a R. R. Martina), jest to lektura obowiązkowa.” — Booklist

„Przebiegły Jalan i honorowy Snorri tworzą wspaniały zespół, rozjaśniając wyjątkowo mroczną historię kpiącym humorem. Niezwalniająca tempa przygoda i czarna magia rozbudzą w czytelnikach chętkę na następny rozdział tej serii.” — Publishers Weekly

Papierowy Księżyc
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-658-3043-2

Tytuł oryginalny: The Wheel of Osheim

Liczba stron: 640

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 47,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...