Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kolor powietrza

Bilal Enki

Kolor powietrza

6.6

(12 ocen) wspólnie z

59,98

 

Kontynuacja ukazanych w albumach Animalz i Julia & Roem przyszłych losów Ziemi nawiedzonej apokaliptycznymi katastrofami. Autorem cyklu jest jeden z najwybitniejszych twórców komiksu europejskiego Enki Bilal. Świat się skończył. Nie na skutek III wojny światowej, której wszyscy się spodziewali, ale w wyniku serii kataklizmów niszczących wszelkie ślady cywilizacji. Ziemia, wody i powietrze nieustannie się zmieniają, jakby wypróbowywały formy, w których odrodzą się w odnowionej rzeczywistości. Garstka ocaleńców zawdzięcza życie interwencji nieznanych sił przyrody. Teraz przeznaczenie wiedzie ich różnymi drogami w jedno miejsce. Nie mają pojęcia, co ich czeka. Stopniowo tracą pamięć. Tylko niektórzy domyślają się, że to sama planeta pragnie się oczyścić, aby doprowadzić do nowego początku ziemskiego życia. Mroczna i niepokojąca historia Bilala jest artystycznym głosem sprzeciwu wobec technologicznego i odczłowieczającego kierunku rozwoju naszej cywilizacji. Enki Bilal, z pochodzenia Jugosłowianin, jest jednym z najważniejszych twórców komiksu frankofońskiego. Jego nowatorskie cykle Trylogia Nikopola i Tetralogia Potwora okazały się ogromnymi sukcesami artystycznymi i komercyjnymi. Na podstawie pierwszej z tych serii Bilal – jako reżyser – nakręcił film kinowy Immortal – Kobieta pułapka.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1002-1

Liczba stron: 96

Format: 240x320mm

Cena detaliczna: 79,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...