Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Komisarz pomiędzy niebem a piekłem Nieprawdopodobnie prawdziwa historia zbrodni - i cudu potwierdzonego przez Kościół

Wojciech Sumliński , Jacek Wrona

Komisarz pomiędzy niebem a piekłem Nieprawdopodobnie prawdziwa historia zbrodni - i cudu potwierdzonego przez Kościół

6.2

(63 ocen) wspólnie z

26,36

 

Chciał być księdzem – został oficerem Centralnego Biura Śledczego.Przez kilkanaście lat policyjnej służby, współpracując z Interpolem, poznał świat mafii rosyjskiej, włoskiej i polskiej, świat najbardziej bezwzględnych przestępców w Europie i skorumpowanych polityków, dla których liczą się tylko pieniądze i władza – reszta to nieistotne dodatki.Niezwykła historia komisarza Jacka Wrony pokazuje, jak trudno ścigając zło nie stać się tym, co się ściga.

Pokazuje zarazem, jak niewiele rzeczy na tym świecie jesteśmy w stanie przewidzieć.Czy twardy policjant mógł przewidzieć, że największa tragedia jego życia stanie się jego największym błogosławieństwem?Czy mógł przewidzieć, że przesądzona przez lekarzy śmierć, a następnie cudowne, z punktu widzenia medycyny niewytłumaczalne, ocalenie jego córki, Glorii Marii, nie tylko odmieni jego życie, ale też stanie się uznanym przez Watykan, wybranym z sześciu tysięcy przypadków, dowodem na świętość Papieża Jana Pawła II?Uniwersalne zasady: walczysz – albo poddajesz się, ostateczne wybory pomiędzy tym co właściwe – a tym co konieczne, życie na krawędzi – i cud ocalenia, człowiek pokoju – człowiek wojny,w niewiarygodnie prawdziwej historii napisanej przez życie

Wojciech Sumliński Reporter
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-12-06

ISBN: 978-83-951-8151-1

Liczba stron: 304

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...