Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Komparatystyka dla humanistów Podręcznik akademicki

Komparatystyka dla humanistów Podręcznik akademicki

5.3

(4 oceny) wspólnie z

49,00

 

Podręcznik, przygotowany przez starannie dobrany zespół złożony z wytrawnych i sprawdzonych autorów, wybitnych i kompetentnych komparatystów, doświadczonych w praktyce dydaktycznej wykładowców z kilku różnych krajowych ośrodków uniwersyteckich. Najbardziej uderzającą swoistością tego podręcznika jest to, że każdy pomieszczony w nim artykuł, mimo różnic tematycznych i problemowych, które są niezbędne i wzajemnie świetnie się uzupełniają, odznacza się niebywałym rozmachem teoretycznym i metodologicznym, sięgając swobodnie po argumenty epistemologiczne i ontologiczne.
Oferuje on bardzo szeroką, uporządkowaną i sfunkcjonalizowaną wiedzę o sytuacji współczesnej komparatystyki, w czytelny sposób ukazuje jej znaczenie. Komparatystyka przynosi rewizję tradycyjnych dyskursów naukowych, gdyż wkracza na obszar filozofii kultury jako dziedziny badań interdyscyplinarnych oraz uruchamia badanie paradygmatów, łączących literaturę z innymi dyskursami kultury. Podręcznik posiada pewną właściwość "interaktywną": wiele oferując, wymaga także od Czytelnika zaangażowania i intelektualnej aktywności.

Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-235-0858-8

Liczba stron: 486

Format: 16.0x23.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...