Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kompendium wiary

Edward Staniek

Kompendium wiary

40,00

 

Pięknie wydana z okazji Roku Wiary skarbnica prawd katechizmowych. 4-tomowe kompendium zawiera rozmyślania księdza Edwarda Stańka na temat najważniejszych prawd katolickiej wiary zawartych w Katechizmie kościoła katolickiego.


w tomie I "Bogactwo i piękno objawionej prawdy" między innymi:

Wiara, Objawienie, Tradycja, Pismo Święte, Kościół, Wszechmoc Boża, Bóg jako Stwórca, Człowiek, Upadek i grzech, Wcielenie, Matka Jezusa, Zmartwychwstanie, Duch Święty, Powołanie świeckich, Hierarchia Kościoła, Sens śmierci, Sąd ostateczny, Dogmaty.

w tomie II "Bogactwo i piękno świata łaski" między innymi:

Syn Boży uświęca grzeszny świat, Bogactwo świata łaski, Siedem Sakramentów, Liturgia, Woda, Symbolika chleba, Modlitwa, Najświętszy Sakrament, Pokuta i nawrócenie, Tajemnica spowiedzi, Umocnienie chorych, Kapłańskie funkcje, Małżeństwo, Kościół domowy.

w tomie III "Bogactwo i piękno świata dobra" między innymi:

Godność człowieka, Rozum, Szczęście, Doskonalenie woli, Sumienie, Cnoty moralne, Dary i owoce Ducha Świętego, Grzech, Władza, Dobro wspólne, Prawo miłości, Zasługa, Przykazania kościelne, Osłabienie wiary, Obowiązki władzy i podwładnych, Nie zabijaj, Aborcja i eutanazja, Wojna, Seks, Praca, Czystość serca.

tom IV "Bogactwo i piękno świata miłości"

Jest to ostatnia część omówienia Katechizmu Kościoła Katolickiego, poświęcona modlitwie w jej ewangelicznym ujęciu. Człowiek wchodzi w coraz większe pragnienie osobistego spotkania z Bogiem. Jest to równoznaczne z przeżyciem wzajemnej miłości, jaką Bóg darzy człowieka i jaką człowiek może darzyć Boga. Dokonuje się to w modlitwie. Jest to doskonały traktat o modlitwie, pisany językiem pięknym i zrozumiałym.

Św. Stanisława BM
Oprawa miękka

Liczba stron: 830

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 40,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...