Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kompletny przewodnik po dax wyd. 2

Kompletny przewodnik po dax wyd. 2

89,13

 


Najbardziej wyczerpujący przewodnik po języku DAX, obecnie rozszerzony i uzupełniony o najnowsze funkcje i nowoczesne zalecane praktyki, prezentujący opracowany w firmie Microsoft język na potrzeby analiz biznesowych i modelowania danych. Czołowi eksperci w dziedzinie Microsoft BI pomagają opanować wszystkie elementy systemu, od funkcji tablicowych po zaawansowany kod i optymalizację modelu. Dowiedz się, co naprawdę dzieje się przy wykonywaniu poleceń DAX i jak użyć tej wiedzy do pisania szybkiego i niezawodnego kodu. Wydanie to skupia się na przykładach, które można budować i uruchamiać przy użyciu bezpłatnego narzędzia Power BI Desktop i pomaga wydobyć najwięcej korzyści ze składni zmiennych (VAR) w Power BI, Excelu lub Analysis Services. Pragniesz wykorzystać wszystkie możliwości języka? To książka, której potrzebujesz.

Wykonuj skuteczną analizę danych w programach Power BI, SQL Server i Excel
Poznaj podstawowe koncepcje DAX, w tym kolumny obliczane, miary i obsługę błędów
Wydajnie korzystaj z zaawansowanych funkcji tablicowych
Opanuj istotę kontekstów wykonania oraz funkcje ­CALCULATE i CALCULATETABLE
Wykonuj obliczenia czasowe i oparte na niestandardowych hierarchiach
Korzystaj z grup obliczeń i elementów obliczanych
Używaj składni zmiennych do tworzenia bardziej czytelnego, zrozumiałego kodu
Wyrażaj różnorodne nietypowe relacje, w tym relacje wiele-do-wielu i filtry dwukierunkowe
Opanuj zaawansowane techniki optymalizacyjne, aby zwiększyć wydajność agregacji
Optymalizuj modele danych
Mierz wydajność zapytań przy użyciu DAX Studio i dowiedz się, jak optymalizować kod DAX

O tej książce
Dla zaawansowanych użytkowników programu Excel oraz anlityków BI używających SQL Server Analysis Services lub Power BI

O autorach
Marco Russo i Alberto Ferrari są współzałożycielami strony sqlbi.com, w której regularnie publikują artykuły na temat Microsoft PowerPivot, DAX, Power BI oraz SQL Server Analysis Services. Występują też na głównych międzynarodowych konferencjach, takich jak TechEd, Ignite, PASS Summit czy SQLBits. Obydwaj wykładają teorię analizy biznesowej (BI) oraz technologie Microsoft BI począwszy od roku 1999. Książki ich autorstwa obejmują Excel 2013: Budowanie modeli danych przy użyciu PowerPivot, Analyzing Data with Power BI and Power Pivot for Excel oraz Introducing Microsoft Power BI.

„Gdy tylko zaczęliśmy uaktualniać pierwszy i drugi rozdział, szybko odkryliśmy, że w rzeczywistości musimy przepisać niemal wszystko. Potrzeba ta narastała z każdą kolejną stroną. Dlatego w istocie nie jest to drugie wydanie; to zupełnie nowa książka.”
– ze Wstępu do drugiego wydania

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 2

Data pierwszego wydania:
2019-12-03

ISBN: 978-83-7541-405-9

Liczba stron: 864

Cena detaliczna: 149,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...