Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz!

Dziewiecki Marek

Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz!

7.2

(46 ocen) wspólnie z

34,03

 


Ta publikacja mówi o tym, jak komunikować, żeby inni ludzie mieli szansę nas rozumieć oraz w jaki sposób wsłuchiwać się w to, co całym sobą mówi do nas drugi człowiek, by czuł się przez nas rozumiany i chroniony naszą miłością.
ks. Marek Dziewiecki

Czy zdarzyło Ci się słuchać kogoś, ale go nie słyszeć? Mówić, ale nie zostać wysłuchanym? Masz czasem wrażenie, że inni Cię nie rozumieją, albo że Ty nie wiesz o co komuś chodzi?

Naszym największym dobrem, obok relacji z Bogiem, jest spotkanie z drugim człowiekiem. Bycie razem, budowanie wzajemnych więzi, bycie w kontakcie - to wymaga od nas nieustannej komunikacji.

Istnieje poważne ryzyko, że tak ważna codzienna czynność, zamiast zbliżać nas do siebie i byćpodstawą okazywania sobie miłości i wsparcia, może stać się źródłem nieporozumień. Aż dopoważnych konfliktów, zranień i wyrządzania sobie krzywdy - o ile nie nauczymy się dojrzalekomunikować.

Od tego wprost zależy jakość naszego życia!
Z książki dowiesz się:
• Jaki jest najważniejszy sens komunikacji?
• Jakie bariery stoją na przeszkodzie do pełnego zrozumienia innych ludzi?
• Jak wykorzystywać w praktyce najważniejsze kompetencje w komunikacji interpersonalnej?
• Co to znaczy dojrzałość w komunikowaniu?
• Co zrobić, gdy mamy do czynienia z osobami, które komunikują się niedojrzale?

ks. Marek Dziewiecki
Doktor psychologii, wykładowca, rekolekcjonista, dyrektor telefonu zaufania Diecezji Radomskiej, specjalista w dziedzinie profilaktyki i terapii uzależnień, autor ponad 60 książek i audiobooków z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień. Doktorat z nauk o wychowaniu uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie w 1988.

RTCK
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-65927-65-1

Liczba stron: 216

Cena detaliczna: 47,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...