Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Konflikt hybrydowy w Europie Środkowo-Wschodniej w kontekście możliwych implikacji geopolitycznych m

Praca zbiorowa

Konflikt hybrydowy w Europie Środkowo-Wschodniej w kontekście możliwych implikacji geopolitycznych m

47,13

 

Redakcja naukowa: Andrzej Sęk, Paweł Soroka, Julian Maj, Marta Kapusta

Niniejsza monografia składa się z 18 artykułów nadesłanych przez uczestników konferencji „Konflikt hybrydowy w Europie Środkowo-Wschodniej w kontekście możliwych implikacji geopolitycznych, militarnych i ekonomicznych”. W czasie organizacji i opracowywania tytułu oraz zakresu tematycznego, nikt nie spodziewał się, że w omawianej części świata dojdzie do otwartego konfliktu zbrojnego. Zagadnienia poruszane przez autorów, stały się tym samym adekwatne wobec otaczającej nas rzeczywistości.

Głównymi celami tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia naukowego były:
- określenie rodzaju zagrożeń hybrydowych na wschodniej flance NATO i subsumcji zadań organom administracji publicznej;
- ocena i deskrypcja zagrożeń hybrydowych w aspekcie uwarunkowań bezpieczeństwa regionu środkowo-europejskiego – w tym Polski – oraz wypracowanie fachowych rekomendacji do skutecznego przeciwdziałania i obrony w ramach koalicji euroatlantyckiej.
Autorzy niniejszych opracowań mają nadzieję, że znajdą się one w centrum zainteresowań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski, w tym dla organów administracji publicznej usytułowanych w obszarze przesmyku suwalskiego. Niech staną się także przyczynkiem do dyskusji na zajęciach akademickich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne oraz pokrewnych.

FNCE
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-673-7254-1

Liczba stron: 369

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 65,65 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...