Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Konsekwencje wojny na Ukrainie dla polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego

Praca zbiorowa

Konsekwencje wojny na Ukrainie dla polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego

26,63

 

Tematyka monografii jest interesująca poznawczo, zwłaszcza dla czytelnika, który pragnie poszerzyć swoją wiedzę o przemyśle zbrojeniowym oraz lepiej zrozumieć złożoność zjawisk i procesów kształtujących relacje Polski z sojusznikami wojskowymi, którzy jednocześnie są jej kooperantami w sferze gospodarki. Autorom udało się przezwyciężyć trudności, których nie sposób uniknąć, kiedy podejmowane są interdyscyplinarne tematy dotyczące problemów na styku konfliktu zbrojnego, przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego. Książka może stanowić źródło inspiracji do refleksji i dyskusji naukowej oraz dalszych badań prowadzonych przez środowiska naukowe zainteresowane bezpieczeństwem w wymiarze militarnym, gospodarczym i technologicznym.

W monografii znalazły się artykuły analizujące użycie różnego rodzaju uzbrojenia i sprzętu wojskowego w wojnie w Ukrainie. Oprócz tradycyjnego uzbrojenia używanego we wcześniejszych konfliktach zbrojnych przedstawiono zastosowanie środków walki będących przejawem najnowszych tendencji w technice wojskowej. Chodzi o cyberprzestrzeń i zastosowanie bezpilotowych środków walki, a także wykorzystanie zdolności sektora kosmicznego. Przedstawiono na przykład działania służące zwiększeniu poziomu cyberbezpieczeństwa, które są wykorzystywane podczas wojny na terytorium Ukrainy, omówiono najważniejsze sposoby użycia bezzałogowców na polu walki na podstawie analizy przebiegu tego konfliktu zbrojnego, zwrócono uwagę na zastosowane w trakcie jego trwania rozwiązania sektora kosmicznego państw Zachodu, które dostarczają całą gamę wniosków dla polskiego przemysłu obronnego.

Elipsa Dom Wydawniczy i Handlowy
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-801-7499-3

Liczba stron: 184

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 29,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...