Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Konstytucje firm rodzinnych W kierunku długowieczności

Adrianna Lewandowska, Lipiec Jacek

Konstytucje firm rodzinnych W kierunku długowieczności

6.0

(1 ocena) wspólnie z

69,00

 

Czy istnieje sprawdzona recepta na długowieczność firmy rodzinnej? Jak można zapewnić firmie rodzinnej trwałość, stabilność i wielopokoleniowy wymiar? Autorzy wskazują, że nadzieją jest profesjonalnie opracowana konstytucja firmy rodzinnej, która regulując kwestie nadzoru właścicielskiego, prowadzi do zwiększenia zaufania, jedności rodziny, a tym samym trwałości biznesu rodzinnego.
„Konstytucja to nasze zobowiązanie do ciągłości i poszanowania praw, zasad, reguł wobec współczesnych i przyszłych pokoleń. Konstytucja firmy rodzinnej to zobowiązanie do utrzymania ciągłości i poszanowania rodzinnej przedsiębiorczości. To zobowiązanie wobec firm rodzinnych jest ważnym fundamentem społecznego i gospodarczego dobrobytu tak naszego kraju, jak i całej Europy”.
prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, Prezes Rady Ministrów w latach 1997–2001
„Książka opisuje obszary związane z sukcesją, wartościami oraz barierami występującymi w przedsiębiorstwach rodzinnych, wskazując zarówno dylematy, jak i drogi rozwoju. Autorzy swoje refleksje opierają na badaniach i analizach, niekiedy obalając mity, czasem przedstawiając zaskakujące treści i rozwiązania. Publikacja ta stanowi swoiste vademecum prowadzenia firm rodzinnych”.
Ewald Raben, CEO Raben Group
„Pracując nad konstytucją naszej rodziny, natknęliśmy się na wiele trudnych momentów. To był proces emocjonalny zarówno dla nas, założycieli, jak i dla naszych dzieci. Ponieważ jednak był odpowiednio moderowany, wychodzimy z niego silniejsi o zdefiniowanie głównych wartości, jakie chcemy pielęgnować w naszej rodzinie biznesowej, i szereg zasad, które dla nas wszystkich mają być kierunkowskazem na przyszłość. Konstytucja stała się strażnikiem tego, co wspólnie postanowiliśmy. Dlatego polecamy ją wszystkim rodzinom biznesowym, które pragną zbudować wielopokoleniowe firmy, a przy tym zadbać o dobro i siłę swoich rodzin”.
Jacek Kostrzewski, założyciel Grupy Kapitałowej Kostrzewscy
„Wiele rodzin biznesowych w Europie ma już konstytucję firmy rodzinnej. W większości rodzin jednak wciąż jej brakuje. I jednym, i drugim publikacja ta dostarczy argumentów, jak zadbać o długowieczność swoich biznesów. Wskaże przykłady i udzieli praktycznych rad, które dadzą przedsiębiorcom szansę dalszej profesjonalizacji biznesu prowadzonego przez rodzinę, a tym samym szansę rozwoju biznesu i rodziny. Jestem przekonany, że dla właścicieli polskich firm rodzinnych to cenna i ważna publikacja”.
prof. Peter May, właściciel PETER MAY Family Business Consulting

Wolters Kluwer
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-264-9380-5

Liczba stron: 230

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...