Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kontenery. Bezpieczne wdrożenia. Podstawowe koncepcje i technologie

Kontenery. Bezpieczne wdrożenia. Podstawowe koncepcje i technologie

35,95

 

Imponująca możliwość skalowania oraz odporność na awarie skłania organizacje do uruchamiania swoich aplikacji w natywnych środowiskach chmury. Technologia kontenerów i orkiestracji stała się ostatnio bardzo modna. Jednak nawet tak nowoczesne systemy nie są wolne od zagrożeń. Aby zapewnić wdrożeniom kontenerowym najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa, trzeba zrozumieć mechanizmy działania kontenerów. Jako że powstają one przez połączenie różnych funkcji jądra systemu Linux, zapewnienie bezpieczeństwa kontenera oznacza zastosowanie wielu mechanizmów wykorzystywanych w komputerze gospodarza działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

Ta książka jest przeznaczona dla programistów, menedżerów i specjalistów do spraw bezpieczeństwa odpowiedzialnych za systemy kontenerowe. Dzięki niej zrozumiesz, co się dzieje podczas uruchamiania aplikacji w kontenerach i jak działają różne mechanizmy zapewnienia bezpieczeństwa. Przyswoisz kluczowe koncepcje, które ułatwią Ci ocenę ryzyka dla konkretnego systemu. Dowiesz się, jak w bezpieczny sposób tworzyć obrazy kontenerów, i zrozumiesz znaczenie poprawnej izolacji kontenerów.

Zapoznasz się z podstawami korzystania z kluczy i certyfikatów służących do identyfikacji i nawiązywania bezpiecznych połączeń sieciowych między kontenerami. Nauczysz się korzystać z narzędzi do zapewniania bezpieczeństwa i unikania ataków. Dodatkowo zaprezentowany tu materiał został bogato zilustrowany gotowymi do przetestowania fragmentami kodu.

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-283-7228-3

Liczba stron: 184

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...