Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kontrakty budowlane. Ryzyka, waloryzacja, ubezpieczenia (wyd. III)

Siemińska Ewa Hanna

Kontrakty budowlane. Ryzyka, waloryzacja, ubezpieczenia (wyd. III)

48,55

 

Kontrakty budowlane są prawnym zapisem wynegocjowanych przez inwestora i zleceniobiorcę warunków dotyczących realizacji określonego projektu inwestycyjnego. Ich skutki w praktyce często odczuwane są przez cały proces budowlany. Bywa, że dłużej. Zmieniające się w czasie uwarunkowania prawne i rynkowe z jednej strony, z drugiej zaś długi termin przygotowania i realizacji inwestycji sprawiają, że uzgodnione i podpisane przez strony warunki umowy budowlanej są często trudne do spełnienia w czasie trwania procesu budowlanego.

W monografii nie szukano odpowiedzi na pytanie o to, czy główni uczestnicy procesu inwestycyjnego są skazani na ryzyko inwestycyjne, ale o to, jak wyglądają:
• mechanizmy i przyczyny powstawania napięć w stosunkach między podmiotami zaangażowanymi w przygotowanie i realizację projektów inwestycyjnych,
• możliwości minimalizowania różnych zagrożeń w trakcie trwania całego procesu inwestycyjno-budowlanego.

Problem kontraktów budowlanych w opracowaniu omówiony został z punktu widzenia czterech głównych uwarunkowań:
• szeroko rozumianego otoczenia prawno-rynkowego i społecznego,
• źródeł ryzyk projektów inwestycyjnych,
• mechanizmów i zasad waloryzacji kontraktów,
• gwarancji i ubezpieczeń ryzyk inwestycyjnych.

Książka przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców zainteresowanych problematyką kontraktów budowlanych, niezależnie od tego, czy reprezentują oni sektor publiczny, czy prywatny oraz czy specjalizują się w prawnych, technicznych lub ekonomiczno-społecznych aspektach tych umów. Jak wykazano bowiem na kartach tej monografii, często wysoką cenę za źle przygotowane i realizowane kontrakty budowlanych płaci całe społeczeństwo.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 9788381028554

Liczba stron: 182

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...