Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kontrola controlling czy audyt.  Istota i znaczenie w zarządzaniu organizacją

Aleksandra Szejniuk

Kontrola controlling czy audyt. Istota i znaczenie w zarządzaniu organizacją

42,00

 

W monografii zaprezentowano rozważania dotyczące trzech kategorii: kontroli, controllingu i audytu. Są one niekiedy traktowane jako substytuty lub odrębne spojrzenia wspomagające zarządzanie, dlatego cenne jest wskazanie istoty każdej kategorii oraz przybliżenie podobieństw, różnic oraz narzędzi wykorzystywanych w zarządzaniu. Walorem opracowania jest zebranie wiedzy na temat tych kategorii, przedstawienie ich cech charakterystycznych, a także zaprezentowanie ewolucji celów. Publikacja przybliża i rozszerza wiedzę, wskazuje obszary zastosowania każdej kategorii. Tematyka opracowania jest aktualna, ważna i potrzebna zarówno dla teorii, jak i praktyki zarządzania.

Z recenzji dr hab. Haliny Czubasiewicz, prof. UG







Treść i jakość publikacji zaświadczają o wysokim poziomie naukowym i merytorycznym Autorki książki, która postawiony sobie cel naukowy, jakim jest pomoc czytelnikowi w zrozumieniu opisywanych problemów, trafnie sprecyzowała i opisała. Dzięki temu książka zyskuje wartości poznawcze i popularyzatorskie oraz stanowi ciekawy przekaz zarówno dla osób zajmujących się zarządzaniem, jak i dla sympatyków tej ważnej dziedziny z obszaru nauk społecznych.

Z recenzji prof. nadzw. dr hab. inż. Jerzego Zawiszy

Adam Marszałek
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-11-28

ISBN: 978-83-801-9912-5

Liczba stron: 237

Format: 16.4x19.5

Cena detaliczna: 42,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...