Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kordian

12,41

 

Kordian - lektura wybrana do Narodowego Czytania w 2024 roku - w zupełnie nowym, pięknym wydaniu!

Ciemna grudniowa noc - w chacie czarnoksiężnika zbierają się Szatan, Diabły i Czarownice, by przyrządzić prawdziwie diabelską mieszankę, z której wyłaniają się przywódcy powstania listopadowego.

Czy Kordian, młodzieniec wrażliwy, egzaltowany i gotowy zabić się dla miłości w kluczowym momencie poświęci się, by ratować Polskę przed okrutnymi zaborcami i nieudolnymi przywódcami? Czy zdoła udźwignąć na barkach ciężar narodu?

Polska Winkelriedem narodów!

Kordian, dotąd nieszczęśliwie zakochany, emocjonalny i rozczarowany rzeczywistością, znajduje cel - zabije cara i, niczym mityczny bohater Winkelried, zginie, by ratować naród. Czy jednak jego misja się powiedzie?

Tego nowym czytelnikom nie możemy zdradzić, gwarantujemy jednak, że po poznaniu tej historii jeszcze wiele razy będą do niej wracać!

Zaopatrz się w swój egzemplarz na Narodowe Czytanie!

Kordian, jeden z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego, to historia, która nigdy nie traci na wartości, co potwierdza również to, że już w tym roku będziemy czytać ją wspólnie podczas Narodowego Czytania! Rozterki bohatera są wciąż aktualne, a konflikt, przed którym staje Kordian - uniwersalny.

Ponadczasowy klasyk w nowym wydaniu z pięknymi ilustracjami

Wielu z nas świetnie zna tekst Kordiana, jednak dzięki nowemu, pięknemu wydaniu, nawet kolejna lektura będzie wspaniałą rozrywką. Wydanie Kordiana w serii Kolorowa Klasyka łączy nowoczesność z klasyką, dlatego znajdą się w nim zarówno XIX-wieczne dzieła sztuki służące za ilustracje, jak i wyrazista, graficzna okładka w żywych kolorach.

Serdecznie zachęcamy do lektury!

Greg
Oprawa twarda

ISBN: 9788381861618

Liczba stron: 112

Format: 17.5x25.0cm

Cena detaliczna: 22,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...