Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kości smoka

Lisa See

Kości smoka

6.7

(177 ocen) wspólnie z

20,14

Nowa powieść bestsellerowej autorki Dziewcząt z Szanghaju, Miłości Peonii i Marzeń Joy

Liu Hulan, inspektor chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci amerykańskiego archeologa, którego ciało zostaje znalezione w wodach Jangcy. Jej mąż, Amerykanin David, próbuje wyjaśnić zagadkę kradzieży artefaktów ze stanowiska archeologicznego 518 oraz ich tajemniczej sprzedaży na międzynarodowym rynku sztuki. W miarę postępu śledztwa trafiają na trop starożytnego przedmiotu, który mógłby odmienić historię cywilizacji. David i Hulan w obliczu kolejnych morderstw oraz intryg wracają do tragicznych wspomnień, które wstrząsnęły ich małżeństwem. Na przekór wszystkiemu starają się rozwikłać tajemnicę tak wielką i skomplikowaną jak Państwo Środka.

LISA SEE jest autorką bestsellera z listy New York Timesa Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz oraz powieści: Chińskie lalki, Dziewczęta z Szanghaju, Marzenia Joy, Miłość Peonii, Sieć rozkwitającego kwiatu (nominacja do Edgar Award), Interior i cieszącego
się uznaniem pamiętnika Na Złotej Górze. W roku 2001 Organization of Chinese American Women przyznała jej tytuł Kobiety Roku. Autorka mieszka w Los Angeles.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7943-040-6

Liczba stron: 416

Świat Książki

Format: 13.5x21.5 cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Anna Zeller

Rok wydania: 2015

„The New York Times Book Review”


Lisa See jest mistrzynią powieści sensacyjnej.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...