Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kościół Kocham i rozumiem

Krzysztof Porosło

Kościół Kocham i rozumiem

7.4

(10 ocen) wspólnie z

18,90

 

Jeśli naprawdę zrozumiesz, czym jest Kościół, pokochasz go całym swoim sercem – tak jak autor tej książki.

Ta książka budzi nadzieję. Ksiądz Krzysztof Porosło zaprasza czytelnika do Kościoła, który zna, którego pragnie i w który wierzy. Pokazuje Kościół pełen dobra, piękna i miłości do Boga oraz człowieka. Pisze o Kościele wychodzącym naprzeciw tym wszystkim, którzy mają wątpliwości. Z odwagą zadaje pytania, na które często nie ma łatwych odpowiedzi. Nie ucieka od problemów dotyczących współczesnego Kościoła. Próbuje zrozumieć, wytłumaczyć, znaleźć rozwiązanie. Bo Kościół – niezależnie od okoliczności – jest domem dla wszystkich.

To pozycja obowiązkowa zarówno dla tych, którzy wierzą w święty Kościół, jak i dla tych, którzy szukają w nim swojego miejsca tudzież go opuścili i nie potrafią znaleźć drogi powrotu. Dla tych, którzy kochają lub chcą pokochać Kościół mimo wszystko.

Bliska jest mi metafora autora, że ze zrozumieniem Kościoła dziś jest jak z układaniem puzzli o tysiącu kawałków – nie wystarczy ułożenie trzech pierwszych elementów, aby pojawił się od razu obrazek z pudełka. Ta książka jest dla mnie właśnie jak czytelna instrukcja układania kolejnych elementów misternej układanki, a zwłaszcza tych, które najtrudniej znaleźć, zobaczyć ich prawdziwy kształt, zachwycić się ich pięknem.
Katarzyna Olubińska, dziennikarka, bogwwielkimmiescie.pl

W dzisiejszych czasach przyznanie się do przynależności do Kościoła bywa niełatwe. Presja ze strony mediów, znajomych, przytłaczające nas trudne okoliczności… Tymczasem Chrystus ukochał swoją Oblubienicę i oddał za nią swoje życie. I do takiej świadomej miłości względem Kościoła zaprasza Cię właśnie ta książka. Polecam ją z całego serca!
Marcin Zieliński, ewangelizator i lider wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic

Erudycja, elokwencja, empatia i realizm – to ramy, którymi ks. Krzysztof Porosło obłożył całą mądrość i miłość do Kościoła zawartą w najnowszej książce. Rzadko w publikacjach solidna wiedza idzie pod rękę z autentyczną miłością. Dlatego warto poznać Kościół, który autor „kocha i rozumie”.
ks. dr Wojciech Węgrzyniak, biblista i rekolekcjonista

To bardzo interesująca i inspirująca książka. Nie stroniąc od trudnych tematów i niewygodnych pytań, Autor pokazuje, że synteza szczerej miłości wypływającej z serca osoby wierzącej i uczciwego namysłu intelektualnego to jedyny właściwy punkt wyjścia i typowo chrześcijański sposób mierzenia się z każdym tematem – w tym wypadku: jedyna dobra metoda zgłębiania tajemnicy Kościoła.
ks. prof. Mariusz Rosik, biblista

Wielu wypowiada się dziś o Kościele, ale nie spotkałem innej książki, w której łączy się fachowa teologiczna wiedza, prostota języka, masa konkretnych przykładów, miłość do Kościoła, a jednocześnie odwaga, by mówić o trudnych i bolesnych sprawach.
ks. dr Piotr Spyra, Dyrektor Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji

Prosto o niezwykle trudnych rzeczach. Dla tych, którzy czują się zawiedzeni Kościołem, jaki znają, i dla tych, którzy chcą Go kochać bardziej. Dla tych, których Kościół irytuje, i dla tych, których pociąga. Warto zmierzyć się z prawdą o Kościele!
dr Maria Miduch, biblistka

KS. KRZYSZTOF POROSŁO – ksiądz archidiecezji krakowskiej (święcenia przyjął w 2013 r.), wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, duszpasterz akademicki PATMOS-u przy tymże uniwersytecie. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”, które odbywają się od 2008 r. Jest autorem lub redaktorem blisko 20 książek poświęconych głównie zagadnieniom liturgicznym.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1004-6

Liczba stron: 126

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 18,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...