Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kosiarz Świat Dysku Tom 11

Terry Pratchett

Kosiarz Świat Dysku Tom 11

35,00

 

“Kosiarz” to kolejny tom z cyklu autorstwa Terry’ego Pratchetta. Śmierć nie tylko daje Czytelnikowi możliwość zastanowienia się nad sensem życia, ale również potrafi rozbawić.

Chociaż temat śmierci i przemijania dla nikogo nie jest prosty, autor cyklu “Świat Dysku” z mistrzowskim i znanym już w literackim świecie poczuciem humoru potrafi poruszać nawet takie problemy. “Kosiarz” z jednej strony to książka mająca na celu rozbawić Czytelnika, jednak z drugiej zmusza również do głębszych rozmyślań. W końcu Śmierć nigdy nie była zbyt poważna, ale i nie można było jej tak łatwo ignorować!

Książka jest jedenastym tomem z serii “Świat Dysku”. Świat Dysku przechodzi wielkie zmiany, które nie wszystkim się podobają. Ludzie przestają nagle umierać, a chociaż widmo nieśmiertelności może wydawać się kuszące, nie dla każdego będzie łaskawe. Mag Windle Poons wie o tym doskonale, ponieważ sam jest już u kresu życia. Jednocześnie na dalekiej wsi u starszej kobety pojawia się Bill Brama. Chce zacząć pracę, do której przyszedł i nawet wziął już ze sobą kosę. Wzbudza jednak spore podejrzenie, ponieważ jest niesamowicie wysoki i chudy. Oczywiście bohater ten to tak naprawdę Śmierć, który został zesłany na emeryturę. Naraził się nieodpowiednim osobom, dlatego teraz musi istnieć jako żywa postać, będąc w pełni śmiertelnym. Z początku trudno mu odnaleźć się w świecie, w którym nie ma większego celu. Tęskni za stałym zajęciem i nostalgicznie głaszcze ukochaną kosę. Nie spodziewa się jednak, że niedługo znajdzie zupełnie inne i bardziej porywające zajęcie!

Prószyński Media
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-823-4004-4

Tytuł oryginalny: Reaper Man

Liczba stron: 266

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...