Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kosmiczne rozterki

Neil de Grasse Tyson

Kosmiczne rozterki

7.5

(627 ocen) wspólnie z

23,30

 

"Kosmiczne rozterki" napisane przez Neila deGrasse’a Tysona to już kolejna popularnonaukowa książka, w której ten ulubiony przez polskich widzów i czytelników astrofizyk zabiera nas w niesamowitą podróż.

To zbiór pełnych pasji, porównań, zestawień i anegdod, które przybliżają czytelnikom opowieści o wszechświecie - zarówno tym bliskim, jak i tym dalekim. Autor opisuje również jego historię, która potrafi rozbudzić wyobraźnię i sprawić, że za każdym razem, gdy spojrzymy w migoczące milionami gwiazd noce niebo, poczujemy dreszcz emocji i zachwyt nad kosmosem.

Neil deGrasse Tyson porusza mnóstwo kosmicznych tematów: tych znanych z pierwszych stron gazet , ale również tych mniej popularnych, a szalenie ciekawych.
Czarne dziury, promieniowanie gwiazd, woda w przestrzeni kosmicznej, chaos w Układzie Słonecznym, kwazary jako silniki galaktyk – to tylko część z nich.
Jak może wyglądać kosmiczny koniec naszego świata?

Dlaczego śmierć w czarnej dziurze jest najbardziej spektakularna?
Oto próbka kosmicznych rozterek, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w nowej książce Neila.

Jednak "Kosmiczne rozterki" to nie tylko opowieścii o kosmosie. To również lektura dotykająca tematów z zakresu sensu życia, a także nauki, która styka się z religią i kulturą.

Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2019-11-15

Liczba stron: 350

Format: 189 x 124 x 45

Cena detaliczna: 34,99 zł

Wywiad z autorem książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Julka Marzęda

Po prostu świetna!

Genialna książka! Pełna zabawnych treści, pełna humoru. Książka idealna dla laików, którzy chcą poznać tajniki fizyki, ale i również dla osób, które sa już zaznajomione z tym tematem :)
Diana Przemyśl

Kosmiczne rozterki

Sięgnęłam po książkę z polecenia przyjaciółki i jestem zachwycona! Pełna ciekawostek, podanych w przystępnych sposób. To książka, która jednocześnie cię rozbawi, urozmaici czas, a przy tym czegoś nauczy. Jest to książka, którą można podarować początkującym, chcącym dopiero zapoznać się ze światem astronomii, fizyki i nauki o kosmosie.
Weronika Kopeć

Polecam

Trafiłam na tą książkę za poźno! To wspaniała pozycja, szczególnie urzekł mnie rozdział o śmierci przez czarną dziurę. Nie mogę już doczekać się kolejnych książek autora! Polecam z czystym sumieniem!

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...