Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kosmos My i tajemnica nieskończoności

Schutten Jan Paul

Kosmos My i tajemnica nieskończoności

6.8

(8 ocen) wspólnie z

39,89

 

Przed nami spektakularny finał bestsellerowej trylogii edukacyjnej. Po dwóch tomach: „Ewolucja” i „Ciało” holenderski duet autorów zabiera nas w podróż kosmiczną.

„Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” pozwala nam się zanurzyć w świecie fizyki i astronomii, wybrać się w świat podróży w czasie, czarnych dziur, ciemnej materii, cząstek, które przenikają ciebie i całą Ziemię oraz – nie uwierzycie! – w świat nieskończonej liczby innych wszechświatów, z nieskończoną liczbą innych nas… Naprawdę! Zwiedzimy światy: od najmniejszego z najmniejszych do największego z największych. A także istną galaktykę genialnych myślicieli i naukowców, którzy, tak jak my teraz, zastanawiali się nad prawie każdym zagadnieniem dotyczącym wszechświata. Ta książka to kosmiczna rakieta. Wsiądziecie?

Jan Paul Schutten znów okazuje się mistrzem gatunku, prosto i czytelnie, ale z brawurą i humorem wyjaśniając najbardziej złożone zagadnienia naukowe. Floor Rieder po raz kolejny przekracza samą siebie w zjawiskowych ilustracjach – tym razem gwiazd, planet, fluktuacji kwantowych, czy… zasady E = MC2.

„Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” to dopełnienie przełomowej trylogii literatury faktu Jana Paula Schuttena i Floor Rieder. Pierwsze dwa tomy (Ewolucja. Zagadka życia na Ziemi oraz Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców) to książkowe hity w Polsce i wielu innych krajach (w rodzimej dla autorów Holandii sprzedano prawie 100 000 egzemplarzy, książki te przetłumaczono na kilkanaście języków).

Format
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-614-8899-6

Tytuł oryginalny: Het mysterie van niks

Liczba stron: 160

Format: 200x260mm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...