Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Koty są dobre na wszystko

Klimek franciszek J.

Koty są dobre na wszystko

29,00

 

Kot to czysta poezja - któż temu zaprzeczy? Kto kocha koty, ten uczy się dużo trudniejszej miłości do ludzi. A kochać koty i umieć o tym pięknie opowiadać to dopiero jest sztuka. A jeszcze opowiadać w języku poezji, przy tym z wyrafinowanym humorem - to największe mistrzostwo. Jest pośród nas taki mistrz, Franciszek J. Klimiek, krakowski literat, satyryk i poeta, auto kilkuset znakomitych wierszy, które podyktowały mu podobnie jak on rozkochane w kotach - Muzy.

Raz lirycznie, innym razem tryskające humorem, niekiedy nawet spoglądające z wyżyn filozofii tworzą w sumie swej niepowtarzalną ucztę literacką. Utwory poety zwracają naszą uwagę nie tylko na urodę kotów, ale też budzą sympatię dla tych niezwykle nam przychylnych stworzeń. W 2003 roku czytelnicy magazynu "Kocie sprawy" uhonorowali Franciszka Klimka tytułem "Zwierzolub Roku", zaś czytelnicy magazynu "Kot" nadali w roku 2006 poecie tytuł "Kociarza Roku".

Najnowszy tomik wierszy "Koty są dobre na wszystko" zawierający 93 utwory poetyckie, w tym jedyne w światowej poezji "kocie limeryki" (podziwiane przez samą Wisławę Szymborską) jest również pięknym albumem grafik i obrazów o kociej tematyce autorstwa białoruskiej malarki młodego pokolenia po petersburskich szkołach artystycznych - Oksany Gatalskyej. Prace jej zdają się podkreślać klasyczne piękno wierszy polskiego poety.

Fundacja Ars Longa
Oprawa miękka

Format: 14.1x20.3

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...