Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kraków dla dużych i małych

Łucja Malec-Kornajew

Kraków dla dużych i małych

69,90

 

Tatry, Podhale, Bałtyk… w naszej serii podróżniczej dla dzieci nie mogło zabraknąć Krakowa – miasta, które każdy Polak i Polka choć raz musi odwiedzić podczas szkolnej wycieczki.

Co ciekawego w Krakowie można robić z dziećmi? Dlaczego miasto jest tak chętnie odwiedzane przez turystów?

W podróż po królewskim mieście zabierze pisarka Barbara Gawryluk, krakowska przewodniczka Łucja Malec-Kornajew (znana jako Detektyw Fishka), a także dwunastoletnia Jadzia – wnuczka wawelskiego dzwonnika.

„Kraków to oczywiście zabytki, kościoły, muzea, wybitne postacie i ważne wydarzenia. Tak! Ale w naszej książce chcemy wam też pokazać Kraków pełen ciekawostek, tajemnic, legend, atrakcyjnych zakamarków i zielonych miejsc – piszą autorki książki.”

· Gdzie w Krakowie zobaczysz grób wampirzycy?

· Kim był Ferdynand Wspaniały?

· Jaka legenda wiąże się z krakowskimi gołębiami?

· Ile osób potrzeba do rozbujania wawelskiego dzwonu?

· Gdzie najlepiej słuchać hejnału?

· Do kogo należały Błonia?

· Kto zaprojektował pomnik Dżoka i co ma wspólnego ze Smokiem Wawelskim?

Dzięki tej książce twoje dziecko polubi podróżowanie, a lekcje historii staną się ciekawą przygodą. Będzie też doskonałym prezentem dla ciekawskich dzieciaków. Całość dopełniają wspaniałe ilustracje autorstwa Przemysława Liputa.

Może krakowskie historie zainspirują was do zorganizowania rodzinnego quizu? Jednego jesteśmy pewni, Polska skrywa wiele tajemnic i atrakcji, które pomoże odkryć nasza seria podróżnicza. Z nami wycieczki staną się fajniejsze!

Wydawnictwo Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-08-08414-4

Liczba stron: 96

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...