Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kreatorzy zmiany Budowanie społecznej synergii dla nowej jakości życia w świecie

Białek Ewa Danuta

Kreatorzy zmiany Budowanie społecznej synergii dla nowej jakości życia w świecie

22,99

 

Książka jest apelem do kreowania zmian w życiu jednostki, które są podstawą do wszelkich społecznych przemian. Jest zaproszeniem do tworzenia oddolnego ruchu ludzi dobrej woli, kreujących pozytywną zmianę w otoczeniu. One dzieją się już na świecie w wielu dziedzinach życia.
Książka składa się z 3 części:
Część pierwsza – jest formą przesłania do współczesnych kobiet, których budzący się potencjał jest coraz bardziej widoczny na zewnątrz (i dostrzegany przez nie same, szczególnie młode pokolenie) i potrzebuje nadania mu kierunku, obudzenia wewnętrznej motywacji. Do tego potrzebne są Mentorki, starsze doświadczeniem i młode duchem, które same przeszły tę drogę, rozumiejąc sens zmian w szerszym kontekście, nie tylko osobistym, ale w szerszej skali, w kierunku kreowania równowagi – społecznej harmonii.
Część druga – ukazuje pewne humanistyczne i etyczne aspekty życia, dotyczące każdego, ujawniające społeczne trendy, czy systemy wymagające zmiany, artykułując te potrzeby w szerszej skali (także globalnej).
W części trzeciej – zawarto niektóre przykłady tworzonych od lat inicjatyw (na świecie i w Polsce), pokazując podwaliny i kierunek cywilizacyjnych zmian. Stanowią one przyczynek do refleksji, gdzie jesteśmy teraz jako jednostki i inspiracje do dokonania stosownego wyboru: kreowania pozytywnej przyszłości siebie i świata lub jego zagłady.
Abyśmy wszyscy wykorzystali tę szansę, która jest nam dana właśnie teraz.

Instytut Psychosyntezy
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-634-2841-9

Liczba stron: 142

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 46,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...