Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kręcone Siekierą 9 Seansów Smarzowskiego

Marcin Rychcik

Kręcone Siekierą 9 Seansów Smarzowskiego

6.7

(48 ocen) wspólnie z

25,42

 

Wojciechowi Smarzowskiemu wiele osób zarzucało, że jego kinowa twórczośc jest brudna i odhumanizowana. Mówią, że pomija jaśniejszą stronę życia, a skupia się na mrocznych stronach człowieczeństwa. Małżowina, Wesele, Dom Zły, Róża, Drogówka, Pod Mocnym Aniołem, Wołyń, Kler - każdy z nas przynajmniej zna jeden z tych filmów. Po premierze zawsze towarzyszyła im fala krytki...

,,Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego'' nie jest hołdem składanym twórcy, jego biografią czy zwykłym wywiadem. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych. Opisanych jest tutaj wiele anegdot, spostrzeżeń, historii z planów, życia czy relacje z przypadkowych spotkań. To wszystko zbliża nas do świata znanego reżysera i pokazuje wiele odpowiedzi na nurtujące wiele osób pytania.

Kim jest Wojtek Smarzowski? Dlaczego kreuje w swoich filmach tak bardzo przerażającą rzeczywistość, a bohaterowie są doprowadzani do granic człowieczeństwa? Czy hołduje się zasadzie: „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”?

Axis Mundi
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2019-09-20

Liczba stron: 376

Axis Mundi

Cena detaliczna: 44,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Karolina Zajączkowska

Czas na kolejny seans filmowy!

Książka pełna historii z planu jednego z najciekawszych twórców polskiej kultury i kinematografii. Filmy, które są przez niego reżyserowane poruszają trudne tematy, które idealnie nadają siędo dyskusji. W ,,Kręcone Siekierą 9 Seansów Smarzowskiego'' jest wiele smaczków, można zabaczyć kulisy tworzenia wielu produkcji, posluchać co ma do powiedzenia cała ekipa Wojtka. Polecam!
Renata Matejko

Intresujące fakty odnośnie produkcji

Książka, którą może przeczytać każdy, nie tylko fan filmów Smarzowskiego. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy odnośnie między innymi powstawania naszej polskiej kultury filmowej. Każda poszczególna produkcja jest opisana w bardzo intrygujący sposób i zawsze jest krótkie wprowadzenie, dzięki któremu osoba nie znająca filmu nie jest rzucona na głęboką wodę. Ja po przeczytaniu tej pozycji mam ochotę obejrzeć jeszcze raz filmy Smarzowskiego, ponieważ z tą widzą można wyłapać coś co wcześniej mi się w oczy nie rzuciło.
Mikołaj Gorzecki

Naprawdę warto

Bardzo cenie sobie prace  Wojciecha Smarzowskiego. Lubię filmy, które w jakiś sposób zapamiętuje, skazują mnie na refleksje lub są dobrym tematem do dyskusji chociażby ze znajomymi. Ta książka zaciekawiła mnie bardzo już swoim opisem, zainteresowało mnie co aktorzy grający w jego filmach mają do powiedzenia i jakie smaczki uda mi się wyłapać. Myślę, że na ten tytuł naprawdę warto poświęcić trochę czasu.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...