Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Krocząc wśród cieni

Lawrence Block

Krocząc wśród cieni

6.7

(418 ocen) wspólnie z

34,90

 

Boss narkotykowy Kenan Khoury jest bardzo zamożnym człowiekiem, nic więc dziwnego, że porywacze jego żony żądają za nią niebotycznego okupu. Wkrótce Kenan odzyskuje Francine, ale w kawałkach.
Matt Scudder, były nowojorski policjant, a obecnie prywatny detektyw i trzeźwiejący alkoholik, na prośbę Kenana próbuje rozwiązać sprawę szokującego porwania, przemierzając posępne ulice Brooklynu. Wkrótce Scudder trafia na trop dwóch bezwzględnych psychopatów, których brutalna gra dopiero się rozpoczęła...
Lawrence Block – uznany amerykański autor powieści i opowiadań kryminalnych, spośród których największą sławę przyniosły mu cykle książek o prywatnym detektywie Matthew Scudderze, sympatycznym włamywaczu Berniem Rhodenbarrze i poszukiwaczu przygód Evanie Tannerze.
Znakomita, brutalna i ostra. „People”
Jeden z najlepszych współczesnych autorów kryminałów. Block nadał powieści detektywistycznej nowy, niezwykły wymiar. „Wall Street Journal”
Proza Blocka ma szlachetny smak starej whisky. „Publishers Weekly”
Po dwudziestu pięciu latach pracy w swojej branży Matt Scudder ciągle krąży po brudnych ulicach Nowego Jorku, jakby sam je wytyczył. Marilyn Stasio, “New York Times Book Review”
Matthew Scudder to antybohater literatury kryminalnej, który zmienia zwykłych czytelników w ludzi uzależnionych od serii książek na swój temat. „Atlanta Journal-Constitution”

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3897-6

Tytuł oryginalny: A walk among the tombstones

Liczba stron: 352

Świat Książki

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Bednarek, Tomasz Wyżyński

Rok wydania: 2014

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...