Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kroki w nieznane czyli jak przetrwałem, jak się bawiłem i jak zarobiłem fortunę, prowadząc biznes na swój sposób

Richard Branson

Kroki w nieznane czyli jak przetrwałem, jak się bawiłem i jak zarobiłem fortunę, prowadząc biznes na swój sposób

7.5

(241 ocen) wspólnie z

39,90

 

Żywiołowa, radosna, szokująca i prawdziwa historia przedsiębiorcy stojącego za potęgą imperium Virgin.

Jeśli chodzi o biznes (i całą resztę), Sir Richard Branson wyznaje prostą filozofię: baw się najlepiej jak potrafisz, nawet jeśli oznacza to łamanie powszechnie przyjętych reguł. Takie właśnie podejście sprawiło, że mając zaledwie szesnaście lat, rzucił szkołę, by stworzyć prekursorską gazetę „Student” (dyrektor szkoły stwierdził wówczas, że Branson skończy albo jako kryminalista, albo jako milioner), założył formę nagraniową, którą nazwał Virgin czyli dziewica (to ukłon w stronę swojego braku doświadczenia) i stanął w szranki z takimi gigantami korporacyjnymi jak British Airways i Coca-Cola, bijąc ich na głowę. Wydał kilka najbardziej znaczących albumów w historii muzyki, takich wykonawców jak Sex Pistols, Janet Jackson czy Rolling Stones. Podczas swoich wypraw pobił wiele rekordów świata i zbudował imperium biznesowe warte miliardy dolarów. Richard Branson - oto jego historia, którą opowiada własnymi słowami. Jak wszystko, co robi, jest to czysta radość i zabawa.

„Niezwykły człowiek i niezwykła autobiografia - seks, balony, intryga i pieniądze”. - Sunday Business

„Wciąga już od pierwszej strony i nie pozwala odejść, dopóki nie doczytasz do samego końca”. - Spectator


„Branson obnaża swą duszę - i całą resztę. Lektura obowiązkowa”. - Business Age

Natalis
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-603-2613-8

Tytuł oryginalny: Losing my virginity

Liczba stron: 614

Format: 123x195mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...