Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Król odszkodowań

John Grisham

Król odszkodowań

6.5

(1067 ocen) wspólnie z

26,57

 

Thriller prawniczy, którego akcja toczy się nie na sali sądowej, lecz w gabinetach, gdzie prowadzone są tajne pertraktacje, i na łamach prasy.

Zdobycie tego, o czym śni każdy prawnik, ma swoją cenę.

Praca w Biurze Obrońcy Publicznego to nie najlepszy początek kariery dla zdolnego młodego prawnika. Nędzna pensja, brak ciekawych spraw, zero perspektyw. A jednak to właśnie tam Clayowi Carterowi, z trudem wiążącemu koniec z końcem, trafia się okazja zdobycia naprawdę wielkich pieniędzy. I to nie za to, że stanie przed sądem. Przeciwnie – za to, że nie dopuści do procesu.

Kiedy zostaje wyznaczony na obrońcę z urzędu chłopaka, który zabił rówieśnika, jest przekonany, że ma do czynienia z przypadkiem, jakich wiele – bezsensownym aktem przemocy na ulicy. Szybko jednak orientuje się, że sprawa ma drugie dno. Bo skoro wielki koncern farmaceutyczny proponuje mu 15 milionów dolarów, by zapobiegł procesowi, to nietrudno sobie wyobrazić, o jakie sumy toczy się gra.

Clay ma na wyciągnięcie ręki to, o czym nawet nie śnił. Za wszystko trzeba jednak zapłacić. W tej sprawie nie chodzi bowiem tylko o pieniądze, ale też o ludzkie życie.

W tej książce znajdziecie wszystko to, czego oczekujecie od Grishama… i jeszcze trochę.
„The Seattle Times”
Mnóstwo napięcia, świetna rozrywka. Kiedy skończycie tę książkę, na pewno będziecie chcieli sięgnąć po następną powieść Grishama.
„Entertainment Weekly”
Jeden zwrot akcji goni drugi!
„The Philadelphia Inquirer”
Klasyka gatunku, którą warto znać.
Lubimyczytać.pl

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: piąte

ISBN: 978-83-812-5693-3

Tytuł oryginalny: The King of Torts

Liczba stron: 416

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...