Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Król Węży. Nowy heros. O rzeczy na Południu. Opowieści o Włóczni i Sercu. Tom 1

Dominik Kiliński

Król Węży. Nowy heros. O rzeczy na Południu. Opowieści o Włóczni i Sercu. Tom 1

7.0

(2 oceny) wspólnie z

22,09

 

Jeśli uważasz, że pisanie bądź czytanie przepadło w dobie internetu, influencerów i kultu bogactwa oraz ciała, to niezawodny znak, że jesteś istotą niemającą w sobie magii. Istotą pozbawioną wyobraźni.

Głos, słowa i czyny są dziećmi rozumu, a rozum jest ograniczony wyłącznie przez naszą wyobraźnię.

Minęło dwadzieścia lat, odkąd w Edril upadła władza potomków Alasdaira. Zielona kraina pogrążona w cieniu i tajemnicach szykuje się do ostatecznej wojny. Wojny, która na zawsze zmieni świat i wszystkich jego mieszkańców.

Poznaj początek historii młodego Oriona, który wychowany w dostatku i spokoju sawann zostaje wciągnięty w horror inwazji zza Morza.

Świat magii, potworów, intryg, zdrad, manipulacji i wojen otwiera się przed Wami. Świat, w którym to człowiek doprowadził do własnego powolnego upadku.

„Nowy heros” to pierwsza część będąca wprowadzeniem do pięcioksięgu pt. „Król Węży”. Historia ta zaczyna się w krainie Osum, która jest kolebką ludzkości. Jest gorąca i pełna pozostałości po starożytnej potędze państwa obejmującego ongiś większość znanego świata.

 

Wydarzenia księgi I wprowadzają nas w realia świata Mortal i cyklu Opowieści o Włóczni i Sercu będących dziełem oraz hołdem początkującegopisarza, który od zawsze marzył o stworzeniu własnego uniwersum, czerpiącego garściami z tego, co najlepsze w literaturze fantasy i nie tylko.

Archetypy obecne są w każdym znanym nam dziele literackim, a ja pragnę pokazać, że magia wciąż jest w nas obecna.

"Astre nami’ nat ras Astre" – „Co zapisane w gwiazdach, w gwiazdach zostaje”.

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-8308-208-0

Liczba stron: 336

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 40,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...