Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Królowa Śniegu Baśń w siedmiu opowiadaniach

Hans Christian Andersen

Królowa Śniegu Baśń w siedmiu opowiadaniach

7.6

(197 ocen) wspólnie z

39,90

 

Królowa śniegu była piękna i zgrabna, ale cała z lodu, z olśniewającego, błyszczącego lodu; a jednak żyła: oczy patrzały jak dwie jasne gwiazdy, lecz nie było w nich spokoju ani wytchnienia. Skłoniła się do okna i skinęła ręką.

fragment tekstu

Ponadczasowa baśń o przygodach Gerdy i Kaja, ich przyjaźni i zmaganiach z Królową Śniegu, to klasyka dziecięcej literatury. Z pozoru lodowa, mroźna opowieść rozgrzewa serca czytelników, wywołuje mnóstwo emocji, zmusza do refleksji i pozostaje na długo w pamięci.

Co sprawia, że to wydanie jest tak wyjątkowe? Największym jego atutem są ilustracje, z których każda jest małym dziełem sztuki idealnie odzwierciedlającym sens, wrażliwość i magię całej baśni. Ilustrator zadbał o detale, doskonale oddające klimat całej historii, mimikę bohaterów, szczegóły ich odzieży czy zimowej aury. Każdy z obrazów ma bajkowo-alegoryczny klimat, który rozbudza wyobraźnie i można go interpretować na szereg sposobów. Tekst baśni został przetłumaczony z oryginalnej wersji, wydanej po raz pierwszy w 1845 roku.



Vladyslav Yerko znany ze swojej pracy przy Podróżach Guliwera, Alicji w krainie czarów, a także Harry'ego Pottera i książek Paulo Coelho jest laureatem nagrody dla najlepszego artysty przyznawanej przez Moscow Review at Books. Jego obrazy są pełne życia i czarów, przyciągają wzrok zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jego królowa jest idealna –piękna, dostojna, zimna, jakby pokryta śniegiem i lodem.



Duży format, wysokiej jakości papier i dobrze dobrana czcionka oraz twarda oprawa z obwolutą sprawiają, że książka idealnie nadaje się na prezent dla dziecka w każdym wieku.

Wydawnictwo M
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-804-3787-6

Liczba stron: 32

Format: 24.0x31.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...