Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kroniki Diuny Pakiet

Frank Herbert

Kroniki Diuny Pakiet

9.0

(10 ocen) wspólnie z

148,81

 

Pakiet obejmuje sześć części poprawionych Kronik Diuny: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną. W pierwszym tomie Kronik poznajemy Arrakis, zwane Diuną, czyli źródło melanżu, który jest substancją umożliwiającą wydłużenie życia. Diuna pozwala bohaterom także na odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie zdarzeń, które wydarzą się w przyszłości. Jak można się domyślać, wszyscy chcą przejąć Diunę. W pierwszej części cyklu dotychczas rządzący źródłem Harkonnenowie opuszczają planetę, a Diunę przejmują jako lenno Atrydzi, z którymi walczyli. Planetą rządzi odtąd książę Leto, ale jego wygrana jest pozorna. Wkrótce na czele mieszkańców Diuny staje Paul, dziedzic rodu Atrydów. Walczy z połączonymi siłami Imperium i Harkonnenów. Czy wygra?
Jeśli jesteś fanem literatury science fiction, nie pozostaniesz obojętny wobec serii stworzonej przez Franka Herberta pt. Kroniki Diuny. Spodziewaj się przygody w najlepszym wydaniu, która łączy w sobie elementy polityki, ekologii i mistycyzmu. Czekasz z niecierpliwością na najnowszą ekranizację Diuny? Jeśli chcesz poznać wersję książkową tej historii, sięgnij po pakiet Kroniki Diuny. Niepowtarzalna opowieść. Diuna jest opowieścią snutą w sposób bardzo konsekwentny, z niezwykłą fantazją. Jej złożoność dotyczy przede wszystkim wykreowanego świata fantastycznego, przyrównywana jest do dzieł Tolkiena.

Rebis
Oprawa miękka

ISBN: 9788381886215

Tytuł oryginalny: Dune

Liczba stron: 3448

Rebis

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 249,00 zł

Tłumaczenie: Marek Marszał

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...