Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Krwawy księżyc nad Villette

Ingrid Hedstrom

Krwawy księżyc nad Villette

6.5

(118 ocen) wspólnie z

39,99

 

Dla sędzi śledczej Martine Poirot podróż Orient Expressem nie będzie dokładnie tym, czego się spodziewała. Daleko od domu, uwięziona w brudnym i zdewastowanym pociągu, gdzieś na zaśnieżonych Bałkanach, staje się świadkiem morderstwa. Podczas śledztwa wychodzą na jaw wątki sięgające mrocznej przeszłości, ale też te dotyczące najbliższych wydarzeń. Niedługo potem w Villette zostają zamordowane żona, córka i wnuczka szanowanego i lubianego nauczyciela. Sędzia Poirot wkrótce znajdzie się w labiryncie zemsty, nienawiści i tajemnic, który prowadzi na Południe Francji, Archipelag Sztokholmski i w świat działającej ponad granicami państw tajnej organizacji. Zmagając się z osobistą tragedią Martine dociera do przerażających faktów i staje twarzą w twarz z nie znającym litości mordercą.
Kolejna po Nauczycielce z Vilette, Dziewczętach z Vilette i Pod ziemią Vilette powieść kryminalna Ingrid Hedström.
Ingrid Hedström – szwedzka dziennikarka i pisarka. Z wykształcenia psycholog. W latach 90. XX wieku była korespondentką w Brukseli. W 2008 roku zadebiutowała powieścią Nauczycielka z Villette, której akcja rozgrywa się w Belgii. Główną bohaterką jej kryminałów jest sędzia śledcza Martine Poirot. Hedström w 2008 roku otrzymała nagrodę Szwedzkiej Akademii Autorów Kryminalnych za najlepszy debiut, którą wcześniej zostali wyróżnieni między innymi tacy wybitni autorzy jak Hakan Nesser, Liza Marklund czy Asa Larsson.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-03-25

ISBN: 978-83-755-4323-0

Tytuł oryginalny: BLODRÖDMANE ÖVER VILLETTE

Liczba stron: 416

Czarna Owca

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Milena Haykowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...