Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kryptowaluty. Dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów?

Michał Grzybkowski, Szczepan Bentyn

Kryptowaluty. Dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów?

7.7

(7 ocen) wspólnie z

76,92

 

Kompendium wiedzy o kryptowalutach. Praktyczny poradnik dotyczący Kryptowalut dla osób nie będących Informatykami. Wydanie drugie, rozszerzone, uzupełnione i zaktualizowane.
KSIAZKA ZOSTALA PODZIELONA NA TRZY GLOWNE CZESCI:

TECHNOLOGIA:
W pierwszych rozdziałach omawiamy w przystępnych słowach sposób działania stojącej za bitcoinem technologii rejestru rozproszonego czyli Blockchain’a. Przybliżamy także zagadnienia związane z mechaniką stojącą za działaniem kryptowalut, ich bezpieczeństwem, a także wyjaśniamy skąd w ogóle biorą się bitcoiny i waluty alterantywne. Przygotowaliśmy także usystematyzowaną klasyfikację cyfrowych pieniędzy ze względu na ich cechy i funkcje, a także omawiamy najpopularniejsze w tej chwili instrumenty kryptowalutowe w uporządkowanej po raz pierwszy na rynku wydawniczym formie.

PRZYSZŁOŚĆ:
W tej części książki mierzymy się z implikacjami jakie niesie za sobą powszechna adaptacja technologii rejestrów rozproszonych w szeregu gałęzi gospodarki. Omawiamy kolosalne znaczenie blockchanina, który bez wątpienia jest fundamentem rewolucji o skali i znaczeniu większym niż powstanie Internetu! Przechodzimy od rankingu zawodów i branż które przestaną niebawem istnieć, po rewolucje w poszczególnych sektorach gospodarki od logistyki po finanse. Mierzymy się także z zagadnieniami trudnymi, takimi jak wpływ kryptowalut na światowe bezpieczeństwo, państwowość czy prawo. Liczymy na to, że rozdziały zgrupowane w sekcji “narodziny Nowego Porządku świata” będą szczególnie interesujące zarówno dla entuzjastów nowych technologii jak i w takim samym stopniu, ekonomistów, inwestorów kapitałowych czy polityków.

PRAKTYCZNY PORADNIK:
W tej części postaramy się poprowadzić czytelnika za rękę i przygotować go do bezpiecznego wejścia w świat kryptowalut wyjaśniając po drodze wszystkie istotne kwestie związane z bezpiecznym zakupem pierwszego bitcoina (lub jego części). Część tą powinno się traktować jako praktyczny poradnik dla osób które nie miały do czynienia nigdy z kryptowalutami. Omawiamy w nim także wszelkie ryzyka związane z globalnym światem krypowalut począwszy od przechowywania cyfrowych wartości, przez transakcje kryptowalutowe.

DODADEK - KRYPTOWALUTY W ŚWIETLE PRAWA:
zawiera analizę prawną kryptowalut i związane z nią regulacje prawno-skarbowe w naszym kraju.
#BibliaKryptowalut

Crypto-Logic Sp. z o.o.
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 350

Cena detaliczna: 99,00 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...