Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Krzyk Maorysów

Sarah Lark

Krzyk Maorysów

7.4

(245 ocen) wspólnie z

22,54

 

Pasjonująca rodzinna saga, w której barwne maoryskie tradycje splatają się z zapierającymi dech w piersiach pejzażami Nowej Zelandii.
Nowa Zelandia, Canterbury Plains, rok 1907. Gloria, prawnuczka Gwyneiry, dorasta na Kiward Station. Jej szczęśliwe i pełne radości dzieciństwo kończy się jednak gwałtownie, kiedy zostaje wysłana do angielskiego internatu. Dziewczyna, w przeciwieństwie do swej matki, Kury-maro-tini, nie jest muzykalna, a w odległej Anglii miałaby się uczyć sztuki. I mimo że w podróż wyrusza z nią jej kuzynka, Lilian Lambert, dla Glorii przeprowadzka oznacza początek najtrudniejszego okresu w życiu…
Lilian szybko odnajduje się w nowym świecie, Gloria zaś z każdym dniem coraz bardziej nienawidzi swoich rodziców za to, że zmusili ją do rozpoczęcia zupełnie innego, niechcianego życia. Dziewczyna postanawia więc za wszelką cenę wrócić do Nowej Zelandii. Potajemnie układa plan, w efekcie którego znajdzie się jednak w ogromnym niebezpieczeństwie…
Los okazuje się przewrotny, a zdarzenia, które przynosi, udowadniają, jak wiele ludzkich uczuć może być przyczyną zarówno rozpaczy, jak i siły.

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-11

ISBN: 978-83-799-9755-8

Tytuł oryginalny: Der Ruf des Kiwis

Liczba stron: 688

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...