Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Krzyż Polski Przybytek Pański Tom 2

Nagy Stanisław

Krzyż Polski Przybytek Pański Tom 2

93,45

 

„Krzyż polski” – takim wspólnym tytułem opatrzone zostały cztery tomy poświęcone dziejom krzyża w naszej Ojczyźnie. Już pierwszy z nich spotkał się z niezwykle życzliwym przyjęciem. Cztery albumy z obszernymi tekstami ukażą obecność Krzyża w życiu całego narodu na przestrzeni tysiąca lat, jego trwanie w sercach Polaków. Zachwycają zdjęcia mistrza sakralnej fotografii Adama Bujaka; zarówno najprostszych, przydrożnych krzyży, jak i wielkich dzieł sztuki. Przeglą­dając karty kolejnego tomu „Krzyża polskiego”, trudno nie przyznać racji naszemu wielkiemu wieszczowi, który pisał: „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak Polakiem” (Adam Mickiewicz).

W albumach „Krzyż polski” pokazu­jemy piękno, niezachwianą moc i po­tęgę krzyża. Przedstawiamy obiekty znane, otoczone powszechną czcią, będące wspaniałymi dziełami sztuki oraz te odnalezione w najdalszych zakątkach Polski. Utrwalił je wybitny artysta fotografik Adam Bujak – dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Przekazowi obrazowemu towarzyszy każdorazowo przekaz słowny, pomagający zrozumieć bogactwo – nieraz ukrytych lub zapomnianych – znaczeń ikonograficznych czy historycznych. Tom trzeci, „Krajobraz i sacrum”, opatrzony będzie esejem ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, a kończący serię tom czwarty, „Patriotyzm i męczeństwo” – esejem prof. Andrzeja Nowaka. Redaktorem wszystkich tomów i autorem ich formy graficznej jest pomysłodawca serii, znakomity wy­dawca katolicki Leszek Sosnowski.
Cena w subskrypcji: 79 zł/egz. +vat

Tom III „Krajobraz i sacrum”: luty 2011
Tom IV „Patriotyzm i męczeństwo”: 2. połowa marca 2011

Biały Kruk
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-755-3107-7

Liczba stron: 224

Format: 240x295mm

Cena detaliczna: 93,45 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...