Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Krzyżacy

Henryk Sienkiewicz

Krzyżacy

40,00

 

Krzyżacy Henryka Sienkiewicza to powieść niezwykła. Najważniejszym była chęć dodania otuchy rodakom. Sienkiewicz obserwował rosnące w siłę państwo pruskie i nasilenie się germanizacji w zaborze. Chciał przypomnieć Polakom chwalebne momenty historyczne, w których odnieśliśmy zwycięstwo nad Niemcami. Drugim powodem była chęć uczczenia ćwierćwiecza pracy twórczej. Powrócił więc do idei napisania powieści, której akcja rozgrywałaby się w późnym średniowieczu. Aby wiernie oddać realia sprzed ponad pięciuset lat zasiadł do studiowania kronik historycznych i opracowań naukowych. Efekt godzin spędzonych nad książkami możemy podziwiać w powieści. Podziw po dziś dzień budzi niesamowita stylizacja językowa na starą polszczyznę. Postanowiliśmy wzbogacić naszą ofertę reprintów o tę wyjątkową lekturę. Reprodukcji poddaliśmy egzemplarz wydany tuż przed drugą wojną światową przez Gebethnera i Wolffa. Wtedy to ta piękna powieść historyczna pokrzepiała serca Polaków patrzących z obawą na potężne Niemcy. Wydanie to zdobią piękne ilustracje autorstwa A. Piotrowskiego.

Reprint dostępny jest w oprawie twardej z jednolitą, matową oklejką. Książka posiada dopasowane kolorystycznie kapitałki i wstążeczki. Szlachetnego wyglądu dodają jej zadrukowane wyklejki.

Volumina.pl
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-786-7678-2

Liczba stron: 360

Format: 17.1x23.8

Cena detaliczna: 40,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...